Nasze fascynacje 2009
Nasze fascynacje 2009
12 marca o godz. 18.00 w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie odbędzie się otwarcie wystawy pokonkursowej OM ZPFP. Poprzedzi je ogłoszenie wyników konkursu na Fotografa Roku 2009 OM ZPFP.
Ekologiczne przesłanie na murach zamku w Bielsku-Białej
Ekologiczne przesłanie na murach zamku w Bielsku-Białej
Od 2 do 22 marca na murze zamku-muzeum w Bielsku-Białej można oglądać wystawę prac Wiesława Łysakowskiego oraz Dariusza Paczkowskiego. Olbrzymie bannery z fotomontażami inspirowane są akcjami społecznymi prowadzonymi w ostatnim czasie przez Fundacje Ekologiczną Arka.
Wystawa
Wystawa "Najlepszych projektów"
Pokazowa zagroda żubrów, pierwszy tego typu pomysł w województwie śląskim, został doceniony w konkursie na najlepsze projekty zaproponowane przez beneficjentów funduszy europejskich w Polsce. Z 62 propozycji zgłoszonych na konkurs wybrano 15. Wszystkie opisano na specjalnie przygotowanej wystawie, ...
Przedwiośnie nad brzegami Wisły
Przedwiośnie nad brzegami Wisły
„Przedwiośnie nad brzegami Wisły” – to hasło wycieczki przyrodniczej organizowanej przez Zarząd Mienia m.st. Warszawy oraz Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków. Start obserwacji w niedzielę, 15 marca, o godzinie 10.00, przy ul. Wał Zawadowski (przy moście Siekierkowskim).
Wystawa fotografii
Wystawa fotografii "Dzika Polska" w Kostrzynie
Wystawę przedstawiającą najdziksze, najcenniejsze i najbardziej naturalne obszary Polski można bezpłatnie zwiedzać od 17 marca 2009 roku w Muzeum Klubu Przyrodników w Kostrzynie.
Spotkanie z okazji Światowego Dnia Wody
Spotkanie z okazji Światowego Dnia Wody
Jak wygląda problem z dostępem do wody pitnej na świecie i kto cierpi na tym najbardziej? 22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Z tej okazji Polska Akcja Humanitarna zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 19 marca w Warszawie.
Kampinoski Park Narodowy na fotografiach
Kampinoski Park Narodowy na fotografiach
Położony na północny-zachód od Warszawy Kampinoski Park Narodowy, nazywany "zielonymi płucami stolicy", w tym roku obchodzi swoje 50-lecie. Bogactwo jego flory i fauny będzie można przez cały kwiecień oglądać na fotografiach, które prezentowane będą na wystawie plenerowej na Krakowskim Przedmieściu ...
"Drzwi otwarte" na wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym
Zainteresowani studiami na wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym będą mogli się dowiedzieć więcej o wymarzonej uczelni w najbliższą sobotę, 21 marca podczas akcji "Drzwi otwarte". Władze UP umożliwią im spotkanie z pracownikami naukowo- dydaktycznymi i studentami wymarzonej uczelni, a także ...
29 marca przestawiamy zegary
29 marca przestawiamy zegary
Zmiana czasu z zimowego na letni w tym roku wypada 29 marca. W niedzielę wskazówki zegarów przestawimy z 2:00 na 3:00. Dzień będzie trwał krócej.
Spotkania z przyrodą
Spotkania z przyrodą
Biuro podróży „Horyzonty” Zapraszamy mieszkańców Warszawy i okolic na cykl jednodniowych wycieczek w najciekawsze przyrodniczo tereny w okolicach miasta i na Mazowszu.
Pasaż zakupowy