Odwiedź piknik „Bioróżnorodność” w Gdańsku

Środa 10.05.2017
wisła

Wisła to temat rzeka. To najbardziej polska z naszych rzek. Królowa. To wspaniałe dziedzictwo przyrody, ostoja różnorodności biologicznej. Jej „dzikość” fascynuje nie tylko przyrodników ale także podróżników. Przyjdź i świętuj z nami Rok Wisły! Zapraszamy na IX piknik „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”. 19 maja, Park Kolibki w Gdyni; 20 maja, Park Reagana w Gdańsku.Wisła to temat rzeka. Najdłuższa rzeka w Europie w całości przebiegająca w granicach jednego państwa. To najbardziej polska z naszych rzek. Królowa. Swój bieg kończy w Morzu Bałtyckim. Przepływając przez cały kraj łączy południe z północą a dzięki dopływom wschód z zachodem. Jest przedmiotem a może właśnie Podmiotem troski wszystkich Polaków. To wspaniałe dziedzictwo przyrody, ostoja różnorodności biologicznej. Jej „dzikość” fascynuje nie tylko przyrodników ale także podróżników, którzy zmagają się z nią kajakiem, rowerem czy pieszo.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły, otwierając tym samym dyskusję o przyszłości tej wspaniałej rzeki. Jak dobrze znasz Wisłę? Zapraszamy na IX piknik edukacyjny Bioróżnorodność - poznaj by zachować, który dedykujemy Wiśle.  
Będą to dwa dni pełne przyrodniczych atrakcji. Piątkowe warsztaty kierujemy głównie do zorganizowanych grup szkolnych. Do udziału w sobotnim Pikniku zapraszamy mieszkańców Trójmiasta i turystów w różnym wieku, rodziny z dziećmi. Uczestnicy na poszczególnych stoiskach edukacyjnych, wykonując liczne zadania, eksperymenty będą w atrakcyjny i niekonwencjonalny sposób poszerzać wiedzę na temat bioróżnorodności i rzek. Ważną rolę będą odgrywały działania plastyczne i happeningi – zapraszamy do wspólnej zabawy.

Daty i miejsca:
Piątek, 20 maja, godz. 10.00-14.00, Gdynia Orłowo, Zespół pałacowo - parkowy w Kolibkach
Sobota, 21 maja, godz. 11.00-18.00, Gdańsk, Park im. R. Reagana (wejście A od ul. Jana Pawła II)
Program:
www.ciee-gda.pl/aktualnosci/bioroznorodnosc-poznaj-by-zachowac-5/
19 maja www.facebook.com/events/436044076754736/
20 maja www.facebook.com/events/292434261214179/
Organizator: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych
Portal Ekologia.pl patronuje wydarzeniu.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy