Środa 19.10.2022

Pożyczka wakacyjna – na co można ją wziąć?

Pożyczka na wakacje nie zawsze musi być odrębną ofertą firm pozabankowych i banków. W większości przypadków to po prostu pożyczka gotówkowa bez wskazania celu, którą można zaciągnąć na każdą potrzebę, w maksymalnej wysokości odpowiadającej zdolności kredytowej. Kiedy może się przydać takie rozwiązanie? Na co warto wziąć pożyczkę wakacyjną i ile najwięcej pieniędzy można pożyczyć, nie chcąc brać klasycznego kredytu bankowego? Odpowiadamy!wakacjefot. Pio Si/Adobe Stock
Pożyczka na wakacje – czyli na co?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, pożyczka na wakacje to w zdecydowanej większości przypadków po prostu pożyczka gotówkowa. Instytucje finansowe nie wymagają w jej przypadku wskazania celu, na który zostanie przeznaczona, w związku z tym możesz wziąć pożyczkę na takie wakacje, jakie sobie wymarzysz. Czy to wyjazd za granicę do rajskiego kurortu, odpoczynek w Trójmieście, ekstremalna wspinaczka górska, zwiedzanie starożytnych ruin, czy rejs statkiem dookoła świata, szybka pożyczka wakacyjna pomoże Ci opłacić urlop.

Warto przy tym pamiętać, by pożyczać pieniądze odpowiedzialnie – tyle, ile rzeczywiście potrzeba i od sprawdzonych firm. Dokładnie się zastanów, jakiej kwoty Ci brakuje do zrealizowania Twoich (lub rodzinnych) wakacyjnych planów, a następnie przemyśl, ile będziesz mógł spłacać miesięcznie. Zwróć też uwagę na opinie na temat interesującego Cię pożyczkodawcy i obowiązujące u niego zasady spłaty zobowiązania.

Ile pieniędzy na wakacje można pożyczyć?

O tym, ile pieniędzy na wakacje będziesz mógł pożyczyć od firmy pożyczkowej, decydują dwie kwestie: Twoja zdolność kredytowa oraz maksymalna kwota pożyczek udzielanych przez daną instytucję. W większości firm będzie to od kilkuset do 10-20 tysięcy złotych, co wystarczy na pokrycie najpopularniejszych wakacyjnych planów. Jeśli jednak mierzysz naprawdę wysoko, chcąc np. udać się w kilkumiesięczną podróż dookoła świata, wówczas taka kwota może okazać się niewystarczająca. Tu z pomocą przychodzi Smartney, gdzie można pożyczyć nawet do 60 tysięcy złotych z opcją rozłożenia płatności nawet na 96 miesięcy.

Twoja zdolność finansowa może być inna u każdego pożyczkodawcy, zależnie od jego wewnętrznych wytycznych dotyczących jej oceny. Warto zatem porównać kilka propozycji pożyczek wakacyjnych, by znaleźć tę, która okaże się najbardziej opłacalna i najlepiej dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb.


art. sponsorowany
Ocena (3.5) Oceń: