Środa 10.06.2020

VIII Górski Maraton Jogi w sierpniu w Wierchomli

W sierpniu ponownie spotykamy się w Wierchomli na Joga Festiwalu! Festiwal będzie trwał 7 dni i zakończy się VIII Górskim Maratonem Jogi. Impreza odbędzie się 16-23 sierpnia 2020 r. Zapisy już trwają.jogagrafika: materiały prasowe

Czym jest Joga Festiwal. Górski Maraton Jogi?
To największa otwarta impreza jogowa w Polsce, która od lat przyciąga zarówno doświadczonych, jak i początkujących jognów. W tym roku na uczestników czeka aż siedem dni warsztatów jogi, prowadzonych przez znakomitych nauczycieli: Wiktora Morgulca, Katarzynę Enerlich, Agnieszkę Lasotę, która poprowadzi zajęcia dla dzieci, Hanię Gryzińską, Anię Ryczek, Kasię Marcinkowską, Michała Kudzię i Włodka Łagodzkiego.  W czasie trwania Festiwalu będzie można poznać i poćwiczyć wiele rodzajów jogi, m.in. jogę funkcjonalną, dynamiczną, Yin Jogę, jogę kręgosłupa, hormonalną, klasyczną indyjską jogę Sivanada, Aerial Jogę, Maha Jogę i Vinyasa Jogę. Będą to ćwiczenia wzmacniające ciało, regulujące oddech, poprawiające koncentrację i uwalniające od stresu.
Zabierzcie dzieci – one uwielbiają jogę
Jak co roku Organizatorzy przygotowali specjalne atrakcje dla najmłodszych. Animacje w plenerze dla małych odkrywców  z Iwoną Guzowską oraz świetnie prowadzone zajęcia z jogi. Agnieszka Lasota z pewnością zrobi z małych uczestników zapalonych joginów!

Maraton Jogi – wyzwanie, które można podjąć!
Maraton, czyli „108 Powitań Słońca”, prowadzony jest przez Wiktora Morgulca, doświadczonego trenera jogi oraz właściciela największego i najstarszego w Polsce portalu o jodze: www.joga-joga.pl. W Maratonie zawsze biorą udział niemal wszyscy uczestnicy Festiwalu. Po tygodniu intensywnej praktyki nie jest on straszne ani małym, ani dużym. Najstarsza uczestniczka ukończyła go po 80. roku życia! - mówi koordynatorka Magdalena Mroczka.

Czym dokładnie jest Górski Maraton Jogi? Asany (pozycje) wykonujemy w tym samym czasie, ale każdy pracuje sam nad sobą. Ci, którzy zaczęli chodzić na jogę, bo marzyło im się stać bardziej wygimnastykowanym, stanąć na głowie, czy zrobić spektakularnego żurawia, szybko odkrywają, że joga uczy pokory. Pokazuje, że warto iść jej ścieżką w spokoju oraz skupieniu, bo liczy się droga, a nie cel. - wyjaśnia Wiktor Morgulec.

Niezwykli Goście, niezwykłe warsztaty i prelekcje
Co roku organizatorzy zapraszają niezwykłych Gości prowadzących warsztaty i prelekcje.  W tym roku będą to: dr n. med. Danuta Myłek (alergolog, dermatolog i żywieniowiec), Renata Majewska (ekspert z zakresu psychologii koloru, trenerka i coach wizerunku), Iwona Guzowska (sportowiec, mistrzyni świata w boksie i kick-boxingu), Olga Szemley (autorka metody Yogattracticve), Anna Ryczek (ekspertka metody oddychania wg Butejki), Aneta Jagielińska-Latoszek (ekspertka aromaterapii i refleksologii), Jakub Dorosz (specjalista medycyny naturalnej), lek. med. Dorota Kalwajt (pediatra, rehabilitant medyczny i specjalista od równoważenia energii w organizmie), Anna Zalewska (dziennikarka, redaktorka zajmująca się minimalizmem), Adam Lis (ekspert w dziedzinie terapii dźwiękiem), Małgorzata Polańska-Kubiak (lokalna zielarka i artystka). Uczestnicy Joga Festiwalu będą mogli wziąć udział w warsztatach, prelekcjach i konsultacjach.

Organizatorzy szczególnie polecają:
•    Wykład „Jak dożyć 100 lat lub więcej w dobrej formie”
•    Warszataty „Colours of balance - jak żyć kolorowo każdego dnia”
•    Zajęcia „Defragmentacja Wewnętrznego Dysku. Podświadomość, magiczne miejsce, które wyznacza kierunki naszego życia”
•    Yogattractive – pokaz naturalnego anti-agingu twarzy
•    Spokojny oddech, spokojny umysł – metoda Butejki w praktyce. Czyli dlaczego warto oddychać mniej
•    Koncert na Gongi i Misy Tybetańskie
•    Niezłe ziółko – spotkanie z ziołami w terenie
•    Konsultacje z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej
•    Warsztaty „Zdrowie naturalnie, czyli jak wspomagać się olejkami eterycznymi”
•    Test mięśniowy – narzędzie rozmowy z ciałem
•    Prelekcję „Odmawiam, nie kupuję. Strategia minimalizmu, która ratuje nasze zdrowie i planetę”.

Uroki Beskidu Sądeckiego
Górski Maraton Jogi w Wierchomli to wspólne wykonywanie ćwiczeń z przepięknymi krajobrazami Beskidu Sądeckiego w tle. Towarzyszy mu idea zwolnienia, refleksji i zwrócenia uwagi zarówno do wewnątrz, jak i skierowanie pozytywnej intencji na zewnątrz. Rejestracja oraz udział w samym Maratonie są bezpłatne.Organizatorzy zachęcają do pobrania nieodpłatnych ćwiczeń, które pozwolą lepiej przygotować się do Maratonu: https://jogafestiwal.pl/kurs-jogi

Na Festiwal można zapisywać się on line: http://www.joga-joga.pl/sondaz.php?id=181

Organizatorami Festiwalu są:***Hotel Wierchomla Ski & SPA Resort – oraz portal Joga-Joga.pl – pierwszy ogólnopolski serwis internetowy o tematyce poświęconej jodze i zdrowemu stylowi życia.
Strona: www.jogafestiwal.pl

Źródło: materiały prasowe
Ocena (4.0) Oceń: