Poniedziałek 04.12.2017

Wystawa - jak walczyć ze smogiem?

wystawa

Fundacja OPEN MIND i CRZ Krzywy Komin zapraszają na otwarcie wystawy „SMOG. Jak walczyć z miejskim potworem?”. Będzie to wyjątkowa ścieżka edukacyjna dla dzieci i dorosłych pełna ekologicznych zagadek, prostych i bardziej skomplikowanych rozwiązać. Wystawa zamyka I edycję projektu „Wrocław – łączy nas ciepło!”. 9 grudnia, od godz. 12.00 do 18.00 w programie znajdą się, m.in. eko-rozmowy przy drugim śniadaniu z Piotrem Antoniewiczem, zielone warsztaty dla dzieci i dorosłych, wernisaż wystawy, dużo śmiechu i zabawy!


Wystawa podsumowuje prawie dziewięciomiesięczną edukacyjno-ekologiczną przygodę pełną zadań w laboratoriach, oryginalnych warsztatów, wycieczek, oraz wyjątkowych zwrotów akcji! Podczas ekologicznej przygody dzieci w wieku od 6 do 13 lat wspólnie z naukowcami i społecznikami rozkładały powietrze na czynniki pierwsze! Sprawdzały czy SMOG to taki straszny stwór z naszej wyobraźni, czy realne naukowe zjawisko. Odwiedziły, m.in. m.in. Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery, Planetarium, Ogrody Doświadczeń Humanitarium i Wrocławską Elektrociepłownie by dowiedzieć się, czym jest smog, jak negatywne mogą być skutki jego obecności i jak z nim walczyć. Dzielni odkrywcy wyruszyli także na wrocławskie Nadodrze by zobaczyć na własne oczy wpływ zanieczyszczeń na środowisko miejskie i przyczynić się do zazielenienia naszego miasta, sadząc ponad 3000 krzewów przy ulicy Otwartej.

9 grudnia, w CRZ Krzywy Komin, o godz. 12.00 podczas tradycyjnych grudniowych „Rozmów przy Drugim Śniadaniu” zapraszamy do udziału w wykładzie i otwartym rodzinnym panelu dyskusyjnym z Piotrem Antoniewiczem. Śniadanie serwować będzie dla Was będzie Natalia Gmyrek, finalistka 6. edycji MasterChef Polska. W programie do godz. 18.00 odbędą się także zielone warsztaty „Las w słoiku” dla dorosłych i „Zielono mi…” dla dzieci. OZE Wiatr. Konstruowanie – to wyzwanie dla dzieciaków, które kochają kreatywne eko-budowanie, zapalnych miłośników tworzenia zapraszamy na warsztaty „Przygoda z książką -  historia w harmonijce. O godz. 16.00 koniecznie wpadnijcie na wernisaż otwierający wystawę, obejrzycie m.in. zdjęcia, film, rozwiążecie zagadki i poznacie tajemnice „Smart City”. Wystawę będziecie można oglądać do 31 grudnia 2017.

Więcej na stronie: www.krzywykomin.pl i www.wroclawlaczynascieplo.pl

Organizator: Fundacja Open Mind   I Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl, Kids Design Space
Partner główny: Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.
Ocena (0) Oceń:
Pasaż zakupowy