Zielona Szkoła – warsztaty przyrodnicze w warszawskim Nowym Teatrze

Czwartek 23.03.2017
warsztaty przyrodnicze

Zielona Szkoła to dwa cykle przyrodnicze organizowane od kwietnia przez warszawski Nowy Teatr. Adresowane są do dzieci i do dorosłych.Spotkania dla dorosłych poprowadzi duet Mead Ladies, czyli Małgorzata Ruszkowska i Kaja Nowakowska, które są poszukiwaczkami ziół oraz pasjonatkami miejskiej botaniki i kulinariów. Dołączy do nich też Roberta Czarnecka, której pasją jest krzyżowanie odmian uzyskiwanie nowych smaków warzyw. Podczas spacerów po parkach znajdujących się w okolicach Nowego Teatru i w trakcie praktycznych zajęć będzie można m.in. poznać jadalne chwasty rosnące w mieście, nauczyć się rozróżniać zioła, wyhodować własną odmianę pomidorów, samemu ukisić pokrzywę i zrobić kwiatową lemoniadę. Start: 5 kwietnia.

Dzieciaki od 1 kwietnia wcielą się w rolę badaczy i eksperymentatorów. Na zajęciach będą się szkolić pod okiem warszawskich maniaków ornitologii i entomologii czyli kolektywu Dzika Ochota. Tworzą go m.in. Stanisław Łubieński, nominowany do nagrody Polityki autor książki „Dwanaście srok za ogon” i Igor Siedlecki, ekolog i edukator przyrodniczy związany z Muzeum Pałacu w Wilanowie. Młodzi przyrodnicy odkryją co ćwierka w Warszawie, dowiedzą się na czym polega ptasia inteligencja, gdzie podziewają się jaskółki zimą, co żyje w kałuży oraz jak schwytać pędzącego po podwórku owada i nie robiąc mu krzywdy przyjrzeć mu się z bliska. Warsztaty zaczynają się 1 kwietnia.

Szczegółowe informacje o „Zielonej szkole” w Nowym Teatrze można znaleźć na stronach www.nowyteatr.org lub na Facebooku: https://www.facebook.com/swietlicanowyteatr    
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy