Czwartek 27.04.2017

Eco Innovation Summit w czerwcu

eco innovation

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez przemysłu, jednocześnie każdy z nas codziennie doświadcza negatywnych skutków jego rozwoju. Coraz większe problemy ze smogiem w miastach, jak również odpady, odory, hałas, czynniki stresogenne, oddzia-łują w negatywny sposób na poziom jakości naszego życia. Odpowiedzią na ten problem jest wprowadzanie ekoinnowacji, które ostatnio budzą coraz większe zainteresowanie.
Dlatego już niebawem, 2-go czerwca 2017 we Wrocławiu odbędzie się  konferencja Eco Innovation Summit. Organizatorami tego wydarzenia są: Uniwersytet Przyrodni-czy we Wrocławiu, Centrum Zarządzania Ryzykiem Środowiskowym i Monitoringu Ekosys-temów, Stowarzyszenie Eko-Biegły, Fundację Rozwoju Nauki i Biznesu w obszarze Nauk Medycznych i Ścisłych, Wydawnictwo Nauka i Biznes.

Głównym celem konferencji jest pobudzenie kreatywności w obszarze ekoinnowacji. Celami cząstkowymi są promocja postaw proekologicznych i proinnowacyjnych społeczeństwa, pokazanie innowacyjnych proekologicznych technologii, nagrodzenie prac badawczo-rozwojowych w obszarze ochrony środowiska. Dodatkowo wydarzenia zostały zaplanowane tak, aby umożliwić wspólną integrację środowiska naukowego i przedsiębiorców, której efektem byłoby przygotowanie materiałów edukacyjno-promocyjnych z obszaru ekoinnowacji.

Koszt udziału w wydarzeniu zależy od rodzaju uczestnictwa i rozpoczyna się od 119,00 zł. Zapisy przyjmowane są do 22 maja. Więcej informacji do-stępne na naszej stronie internetowej http://ecoinnovationsummit.eu/ lub na facebook’owym funpage’u ecoinnovationsummit.
Portal Ekologia.pl jest patronem medialnym konferencji.
Ocena (0) Oceń:
Pasaż zakupowy