Eko-konferencja „Zazieleniamy Polskę” w Olandii

Piątek 07.04.2017
ekolandia

Codziennie, każdy korzysta z energii w domu, pracy, czy też jadąc samochodem do sklepu. Nikt też nie wyobraża sobie życia bez energii. Zdecydowana większość z nas korzysta z nieodnawialnych źródeł energii, które emitują szkodliwe dla środowiska substancje dlatego odnawialne źródła energii (OZE) to temat, który cieszy się dużym zainteresowaniem.Rozwój OZE jest także jednym z priorytetów Ministerstwa Gospodarki, który został wymieniony w dokumencie „Polityka Energetyczna Polski do 2030 roku”.Wychodząc naprzeciw negatywnym opiniom na temat wpływu turystyki na środowisko, obiektu wypoczynkowy Olandia postawił na ekologię. Obiekt jest położony w miejscowości Prusim, w Sierakowskim Parku Krajobrazowym, w otulinie Puszczy Noteckiej. Piękne otoczenie i chęć zachowania go w nienaruszonym stanie, dały pomysł utworzenia w Olandii lokalnego centrum ekologii i zdrowego stylu życia. Tak powstał projekt EkOlandia, który od zeszłego roku działa nad zredukowaniem negatywnego wpływu naszej działalności na środowisko poprzez zastosowanie OZE - powiedział Olaf Makiewicz, Prezes rodzinnej spółki zarządzającej Olandią.

Odnawialne źródła energii to temat bardzo istotny, dlatego w ramach projektu EkOlandia w dniach 27 – 28 IV 2017 odbędzie się II Konferencja Ekologiczna „Zazieleniamy Polskę”. I Konferencja, zapewniła uczestnikom wiele praktycznych informacji dotyczących OZE. Partnerami byli m.in. Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią, Danfoss Polska, Operator Systemu Aukcji OZE sp. z o.o., BOŚ Bank. Głównym punktem programu była emocjonująca debata z udziałem przedstawicieli firm FreeVolt, Airon, Dynamic Biogas, Kostrzewa oraz EkOlandia. Podczas II Konferencji zaprezentowane zostaną rozwiązania, które wspomagają zazielenianie samorządów, przedsiębiorstw oraz osób prywatnych. W tematyce pojawią się także nowe rozwiązania OZE oraz będzie można wymienić się doświadczeniami z realizacji projektów zarówno z prelegentami, jak i pozostałymi uczestnikami. Nie zabraknie też wartościowej debaty na temat konkurencyjności polskich technologii OZE. Zapowiada się intensywna i wypełniona mnóstwem informacji z zakresu OZE konferencja.

Należy podkreślić, że patronat honorowy nad konferencją sprawuje Prezydent Miasta Poznania, Uniwersytet Przyrodniczy z Poznania i Politechnika Poznańska, a Ambasadorem Wydarzenia jest Monika Mrozowska – aktorka, autorka książek kulinarnych, propagatorka zdrowego i aktywnego stylu życia. Lista Sponsorów i Partnerów z dnia na dzień się wydłuża. Na tą chwilę w wydarzenie włączeni są: FreeVolt, H. Cegielski – Poznań, Dynamic Biogas, Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią, PGIEE, BTK Kancelaria Prawna, Operator Systemu Aukcji, Stowarzyszenie Puszcza Notecka, Eaton.
Projekt EkOlandia otrzymał wsparcie finansowe z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009 – 2014, w ramach programu innowacje z zakresu zielonych technologii w Polsce.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali kilka pakietów cenowych dla uczestników. Koszt udziału w konferencji zaczyna się od 129zł/os za dzień. Więcej pakietów oraz informacje na temat programu znajdują się na stronie www.zazielenieniamypolske.pl.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy