Środa 30.06.2021

Green Energy Congress we wrześniu w formule hybrydowej

23 września 2021, w Centrum Kongresowym ICE Kraków, odbędzie się pierwszy w Polsce Kongres Zielonej Energii prowadzony jednocześnie na trzech scenach, z możliwością dołączenia do wydarzenia live lub online. Green Energy Congress to innowacyjne wydarzenie budujące trend i świadomość ekologiczną. Do udziału w Kongresie zaprasza portal PumpLab.green energygrafika: materiały prasowe
PumpLab to nowoczesny, ekspercki portal skoncentrowany na tematyce infrastruktur pompowych działających w sektorach wod-kan, energetyce, przemyśle, fm, skupiający w Radzie Programowej uznanych naukowców największych polskich uczelni oraz przedstawicieli firm i instytucji wdrażających innowacyjne rozwiązania na polski rynek.

Green Energy Congress to pierwsze z cyklu corocznych wydarzeń, skoncentrowane głównie na transformacji polskiego systemu na niskoemisyjny, OZE, zielonym potencjale. Kongres podzielony jest na trzy sceny: Energetyka, Przemysł, Społeczeństwo, na których przedstawicieli konkretnych sektorów przedstawiają zagadnienie ze swojej perspektywy.

Na scenie Energetyka zaprezentowane będą tematy skoncentrowane wokół:
- rozwoju odnawialnych źródeł energii w kontekście aukcji OZE 2021,
- wpływu zmian w polskiej energetyce na sprzedaż energii,
- digitalizacji procesów w energetyce.

Scena Przemysł to prelekcje z obszaru:
- zrównoważonego budownictwa przemysłowego,
- ekologicznej transformacji ciepłownictwa,
- alternatywnych źródeł energii dla przemysłu.

Scena Społeczeństwo dedykowana będzie między innymi:
- oczekiwaniom społecznym w kwestiach środowiskowych,
- ograniczaniu emisji CO2 w centrach miast,
- ekorozwiązaniom dla rodzin (przesiadka na e-auta, fotowoltaika, rekuperacja).

Prelegentami Green Energy Congress są między innymi przedstawiciele: Polskiego Instytutu Ekonomicznego, Lotos Petrobaltic, Polenergia, Hydrogen Poland, Veolia, Mercedes Benz Polska, WWF Polska oraz firm i instytucji reprezentujących stanowisko podejścia do zielonej energii.
Projektem współtworzącym Kongres Zielonej Energii jest konkurs Top Eco Innovation. Inicjatywa przeznaczona jest dla start-upów, firm, przedsiębiorców, konsumentów, którzy mają pomysł, rozwiązanie lub już wdrażają ekologiczne rozwiązania. Ideą konkursu jest wyłapanie nowych, ciekawych rozwiązań w trzech kategoriach: Produkt, Usługa, Działanie CSR i zaprezentowanie ich na krajową skalę.

Firmy, chcące pochwalić się swoimi rozwiązaniami, mogą zgłosić swój udział na idz.do/topecoinnovationekologiapl.

Do wydarzenia można dołączyć na dwa sposoby – live, w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie (wstęp biletowany) lub online – dostęp do Kongresu za pomocą dedykowanej platformy streamingowej.

Szczegółowe informacje o tym, jak dołączyć do wydarzenia, dostępne są na stronie organizatora: www.greenenergycongress.pl 

źródło: materiały prasowe
Ocena (2.6) Oceń: