Wtorek 30.04.2019

Szkolenie: Choroby grzybowe na terenach zurbanizowanych

Czas i miejsce: 12.06.3019r., Warszawa
Zgłoszenia do 24.05!
W ostatnim czasie media często informują o tragicznych wypadkach na wskutek złamania konara - przewodnika drzewa. Zmiany warunków pogodowych – okresowe susze, nawałnice z silnym wiatrem i ulewnymi opadami zwiększają ryzyko wystąpienia takich zdarzeń.urbanizacjaImage by Free-Photos from Pixabay
 Zmiany pogody mają też wpływ na stan zdrowotny drzew usytuowanych w zieleni miejskiej. Coraz więcej jest przypadków, gdzie w wyniku zagnieżdżenia owocników danego grzyba i rozwoju zgnilizny następuje rozkład drewna. Konsekwencja tego mogą być uszkodzenia drzew. Zaleca się prowadzanie obserwacji drzew rosnących w mieście pod kątem obecności grzybów. Jak je rozpoznać? Jakie są najczęstsze objawy ich obecności? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas szkolenia. Ponadto omówione zostaną ważniejsze choroby aparatu asymilacyjnego drzew, a także choroby gałęzi i pni drzew na terenach zurbanizowanych.
Szkolenie będzie prowadzone w oparciu o wykład autorski opatrzony prezentacją multimedialną, którą uczestnicy otrzymają jako materiał szkoleniowy na płycie CD.

Spotkanie poprowadzi dr hab. inż. Jacek Piętka.
Od 1998 roku pracownik Zakładu Mikologii i Fitopatologii Leśnej, Katedry Ochrony Lasu i Ekologii, Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie. Autor 50 publikacji naukowych i popularno-naukowych.

Program i formularz zgłoszenia dostępne pod linkiem:
http://dendros.pl/ogolne/choroby-grzybowe-drzew-na-terenach-zurbanizowanych.html

źródło: materiały partnera


Ocena (4.2) Oceń:
Pasaż zakupowy