Poniedziałek 03.06.2019

Trwają zapisy na TEDxWSB

Już 18 czerwca br. we Wrocławiu odbędzie się konferencja TEDxWSB „Healthy & smart”. Wystąpienia będą poświęcone ekologii, zdrowiu, technologiom, edukacji i przekraczaniu własnych ograniczeń. Prelegenci odpowiedzą m.in. na pytania, czy w przyszłości zniknie woda i zaleje nas plastik, oraz jak żyć dziś, by zachować długowieczność.ted


Zbliża się 6. edycja konferencji TEDxWSB, odbędzie się 18 czerwca br. w godz. 9:00-20:00 w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. W gronie prelegentów są podróżnicy, wynalazcy, lekarze, psycholodzy, wizjonerzy, przedstawiciele świata mediów i biznesu. Wystąpią m.in.: Piotr Łój, Sylwia Majcher, Magdalena Filcek, Agnieszka Franków-Żelazny i Kamil Chmiel. Każdy mówca w ciągu 18-minutowego wystąpienia podzieli się swoimi odkryciami, pasją i ideami mogącymi zmienić świat na lepsze.
Nie zabraknie dodatkowych atrakcji – sklepu, w którym obowiązującą walutą płatniczą jest rozwiązywanie zadań o tematyce wellbeing, stoisk z ekologiczną żywnością i modą eko oraz afterparty na zakończenie konferencji. Uczestnicy będą mogli zagrać w grę „zero waste” firmy GrywIT i otrzymają nietuzinkowe gadżety - ekologiczne pendrive’y oraz torby wykonane z papieru, który można prać.

TEDxWSB ma swoich stałych fanów, ich liczba z roku na rok rośnie i chociaż w konferencji może wziąć udział blisko 300 osób, ilość chętnych jest znacznie większa. Zapisy odbywają się przez formularz online na stronie www.tedxwsb.pl.

W tym roku motyw przewodni konferencji to „Healthy & smart”. Będzie eko, fit i smart. Chcemy by każdy nasz widz miał nie tylko poczucie, że usłyszy coś inspirującego i pozna ciekawych ludzi, ale przede wszystkim by poczuł, że robi coś dobrego dla siebie i innych. Chcemy pokazać, jak małe inicjatywy potrafią zmieniać planetę. W tym roku czekają na naszych gości torby z papieru, które można prać w pralce, eko długopisy i pokaz mody afrykańskiej przygotowany przez markę KOKOworld, która działa w oparciu o zasady fair trade - twierdzi dr Danuta Studencka-Derkacz, koordynatorka TEDxWSB.

Temat „Healthy & smart” odnosi się do wyzwań, z którymi mierzy się współczesny człowiek, mogący korzystać z niewyobrażalnych dotąd możliwości rozwoju ale poddawany też całkowicie nowym
z perspektywy historii ludzkości presjom i zagrożeniom. Z jednej strony ludzkość udoskonala technologie i rozwija naukę, z drugiej uzależnia się od nich niszcząc przy tym środowisko naturalne.

Prelegenci TEDxWSB zaprezentują rozwiązania, technologie i idee, które mogą pomóc odnaleźć się
w pędzącym świecie zarówno dzieciom i dorosłym, zachować zdrowie fizyczne i psychiczne a także sięgnąć wyobraźnią w przyszłość i zaplanować ją tak, by służyła nam i przyszłym pokoleniom.

Program wydarzenia dostępny jest na stronie https://tedxwsb.pl/. Dodatkowe informacje zamieszczane są również w social media na Facebooku www.facebook.com/TEDxWSB oraz na profilu Linkedin konferencji.

Konferencja TEDxWSB realizowana jest na podstawie licencji międzynarodowej konferencji TED (skrót od ang. Technology, Entertainment and Design – Technologia, Rozrywka i Design). Jest to marka konferencji organizowanych przez fundację non-profit Sapling Foundation. Każdego roku w siedzibie fundacji w Vancouver odbywa się główna konferencja TED, lokalnie zaś organizowane są niezależne konferencje TEDx. Bazują one na formule TED, która zakłada 18-minutowy czas wystąpień, nagranie ich a następnie udostępnienie w Internecie na licencji Creative Commons.

Konferencje TED i TEDx wyróżniają się na tle podobnych przedsięwzięć swoim mottem „ideas worth spreading” zachęcającym do głoszenia „idei wartych upowszechniania”. Wszystkie wystąpienia są publicznie dostępne i tłumaczone na wiele języków, co przyczynia się do popularyzacji nauki i pozwala dotrzeć z przekazem do odbiorców na całym świecie.

Portal Ekologia.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

źródło:materiały prasowe
Ocena (3.8) Oceń:
Pasaż zakupowy