Wtorek 03.08.2021

Webinarium Zieleń miejska - (bez!)cenne remedium na "betonozę"

zielonefot. Adobe Stock
26 sierpnia (czwartek) 2021 r.
Godz. 9:30 - 13:30 Platforma Click Meeting

Eksperci coraz częściej ostrzegają, że tylko kwestią czasu są zmiany klimatyczne, które przyniosą upały lub ekstremalne deszcze. Już teraz obserwujemy coraz większe anomalie w pogodzie nawet u nas.
Niektóre polskie miasta jak np. Katowice czy Gdańsk chcą temu przeciwdziałać i uchwałami wprowadziły zwolnienie od podatku od nieruchomości w zamian za zazielenienie dachów czy fasad budynków. Poznań natomiast zamierza dopłacać do tworzenia zieleńców na dachach posesji.

A co robi Twoje miasto? Jesteś burmistrzem, urzędnikiem, architektem krajobrazu, pracujesz w zieleni miejskiej czy firmie komunalnej, działasz jako społecznik w obronie zieleni? Potrzebujesz argumentów, aby przeciwstawić się „betonozie” w Twoim otoczeniu? To webinar dla Ciebie!

Podczas spotkania zaprezentujemy m in. problem zmian klimatycznych i jakości powietrza, a także podpowiemy jak można wprowadzić zieleń w miastach w miejsca nietypowe, takie jak place parkingowe i miejskie, tory tramwajowe oraz elewacje budynków. Zapraszamy!

Program i formularz zgłoszenia dostępny pod linkiem:
https://dendros.pl/ogolne/webinarium-zielen-miejska-bezcenne-remedium-na-betonoze.html

Zapraszamy – zespół Dendros – konferencje i szkolenia

źródło: materiały Dendros
Ocena (1.8) Oceń: