Konkurs na zdjęcia sów
Konkurs na zdjęcia sów
Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie organizuje konkurs na 150 zdjęć sześciu gatunków sów. Będą one wykorzystywane przy realizacji projektu „Bubobory w Lasach Państwowych” – na jego stronie internetowej oraz w wydawnictwach CEPL.
Konkurs: Najseksowniejsi Polscy Wegetarianie 2009
Konkurs: Najseksowniejsi Polscy Wegetarianie 2009
Portal Wegetarianie.pl wraz z partnerami i fundatorami nagród ogłasza tegoroczną edycję konkursu "Najseksowniejsi polscy wegetarianie". Na podstawie nadesłanych zdjęć, a następnie głosów oddanych przez internautów zostaną wyłonieni najbardziej apetyczna wegetarianka i wegetarianin 2009 roku. Celem ...
Nasze spojrzenie na przyrodę
Nasze spojrzenie na przyrodę
Ministerstwo Środowiska zaprasza wszystkich pracowników resortu do udziału w konkursie fotograficznym „Nasze spojrzenie na przyrodę”. Zdjęcia można przesyłać do 18 września.
Konkurs na plakat kampanii "Stop dla GMO w Polsce"
Fundacja ICPPC zaprasza wszystkich grafików, rysowników oraz wszystkie osoby umiejące tworzyć do wzięcia udziału w konkursie na plakat promujący kampanię "Stop dla GMO w Polsce", której celem jest pokazanie zagrożeń GMO, ochrona różnorodności biologicznej w Polsce oraz tradycyjnego i zdrowego ...
7 Nowych Cudów Natury!
7 Nowych Cudów Natury!
Mazury zajmują pierwsze miejsce światowym plebiscycie na siedem cudów natury! Głosowania kończy się we wtorek o północy.  Wszystko wskazuje na to, że polskie jeziora mają szansę na wygraną.
X edycja Konkursu o Puchar Recyklingu
X edycja Konkursu o Puchar Recyklingu
Rozpoczęła się jubileuszowa edycja Konkursu o Puchar Recyklingu. Konkurs jest pierwszą ogólnopolską akcją, która kompleksowo ocenia selektywną zbiórkę odpadów. Jego celem jest propagowanie i wdrażanie przedsięwzięć recyklingowych w systemie gospodarki odpadami komunalnymi, promowanie działań w ...
konkurs Parszywa Dwunastka
konkurs Parszywa Dwunastka
Warszawski ogród Zoologiczny organizuje konkurs plastyczny pod hasłem  „Parszywa Dwunastka”, dotyczący zagrożonych gatunków europejskich drapieżników. Prace można nadsyłać do końca września.
FOTO-EKO
FOTO-EKO
Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO trwa do 30 września, a przebiegać będzie pod hasłem Natura 2000. Przedmiotem konkursu są zdjęcia wykonane na terenie Polski, przedstawiające zwierzęta lub rośliny należące do gatunków chronionych w ramach sieci Natura 2000.
"Jestem cool, jestem czad - tworzę nasz ekoświat"
Z ponad pół tysiąca uczestników konkursu "Dbajmy o środowisko - to takie proste!" organizowanego w ramach akcji "Tesco dla szkół i dla środowiska" jury wyłoniło 46 regionalnych zwycięzców. 26 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas finału akcji szkoły walczyć będą o główną nagrodę - ...
Grzyby - cuda i dziwy
Grzyby - cuda i dziwy
Białowieski Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym o charakterze otwartym „Grzyby – cuda i dziwy” . Termin nadsyłania prac upływa 10 września.