Złaczeni losem: krowa i czowiek...
Złaczeni losem: krowa i czowiek...
Park Narodowy „Ujście Warty” po raz kolejny ogłasza konkurs fotograficzny, którego głównymi bohaterkami są krowy. Zdjęcia można nadsyłać do 14 sierpnia.
Skarby Świętokrzyskiego Parku Narodowego
Skarby Świętokrzyskiego Parku Narodowego
Świętokrzyski Park Narodowy zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt „Skarby Świętokrzyskiego Parku Narodowego”  trwającym do 30 września.
HOME - S.O.S. Ziemia
HOME - S.O.S. Ziemia
5 czerwca będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Ochrony Środowiska. Z tej okazji na całym świecie, równocześnie w 85 krajach, w kinach i telewizjach, na DVD i w sieci odbędzie się premiera filmu HOME - S.O.S. Ziemia ("HOME”).
Przyroda bogata w kolory
Przyroda bogata w kolory
Departament Programu Operacyjnego IiŚ w Ministerstwie Środowiska ogłasza konkurs fotograficzny dla uczniów gimnazjów oraz szkół średnich, pod hasłem "Przyroda bogata w kolory". Konkurs, którego tematyką jest "Jak fundusze europejskie wpłyną pozytywnie na otaczające nas środowisko naturalne", trwa ...
Żywiecki festiwal filmów ekologicznych
Żywiecka Fundacja Rozwoju zaprasza do udziału w Festiwalu Filmów Ekologicznych, który odbędzie się 20 czerwca w  Kinie „Janosik”, przy ulicy Sobieskiego 1 w Żywcu.
Druga edycja konkursu „Nauczyciel z klimatem”
Fundacja Nasza Ziemia zaprasza edukatorów z terenu Warszawy i Pruszkowa do wzięcia udziału w konkursie „Nauczyciel z klimatem” na najciekawsze działania edukacyjne poświęcone tematyce zmian klimatycznych i przeciwdziałania im oraz oszczędności energii.  
XI edycja konkursu
XI edycja konkursu "Czysty Biznes"
Rusza tegoroczna edycja Konkursu Ogólnopolskie Nagrody „Czysty Biznes”, organizowanego przez  Fundację Partnerstwo dla Środowiska od 1998 r. Jego celem jest promowanie przedsiębiorstw podejmujących działania na rzecz ochrony środowiska oraz innowacyjnych i oryginalnych przedsięwzięć ...
Stwórz nowe logo produktów ekologicznych UE
Stwórz nowe logo produktów ekologicznych UE
Unia Europejska poszukuje nowego logo dla produktów ekologicznych. Dyrekcja Generalna ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich KE ogłosiła w tym celu konkurs, w którym mogą wziąć udział projektanci ze wszystkich 27 państw członkowskich.
Sztuka krajobrazu przeciwko zmianom klimatu
Sztuka krajobrazu przeciwko zmianom klimatu
Międzynarodowy ruch obywatelski na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym 350.org oraz węgierskie stowarzyszenie ekologiczne Messzelato zapraszają młodzież z Europy Centralnej i Wschodniej do udziału w międzynarodowym konkursie "Sztuka Krajobrazu przeciwko zmianom klimatu".
Konkurs na projekty dot. korytarzy ekologicznych
Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych ogłosza konkurs "Zwiększenie drożności korytarzy ekologicznych", w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Nabór wniosków odbywać się będzie od 4 maja do 22 czerwca br.