Poniedziałek 30.03.2009

„Dbajmy o środowisko – to takie proste!”

16 marca ruszył ogólnopolski konkurs „Dbajmy o środowisko – to takie proste!”. Zwycięzcy konkursu otrzymają wyposażenie nowoczesnych pracowni, warte kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Partnerem merytorycznym konkursu jest Fundacja Instytut Nowoczesnej Edukacji.
Honorowe patronaty: Ministerstwo Środowiska i Polska Akademia Nauk.

Jest to siódma edycja akcji ‘Tesco dla szkół’. W ramach konkursu, szkoły z całej Polski będą miały za zadanie zaplanować i przeprowadzić kampanie informacyjne, lekcje lub zajęcia praktyczne, związane z szeroko pojętą ekologią. Młodsi uczniowie będą mogli przygotować, np. wystawę plakatów promujących segregację odpadów lub przedstawić pomysł na sprzątanie okolicy, a starsi - wykonać analizę działań ekologicznych prowadzonych w ich mieście lub zorganizować zbiórkę surowców wtórnych.

W pierwszym etapie akcji, wyróżnionych zostanie 9 najlepszych prac z każdego województwa, razem  144 szkoły. Wszystkie one otrzymają nagrody, a te szkoły, które zajmą pierwsze trzy miejsca w swoich regionach, zakwalifikują się do finału konkursu, który odbędzie się on we wrześniu w Warszawie.

W finale konkursu, najlepsze szkoły z 16 województw będą musiały wykazać się wiedzą, kreatywnością i sprawnością fizyczną. Będą rywalizowali ze sobą na żywo w różnych konkursach weryfikujących posiadaną wiedzę na temat ochrony środowiska,  kreatywność i umiejętność efektywnej współpracy.

W finałach – 48 zespołów walczy o nagrodę główną, czyli wyposażenie pracowni naukowej warte 50 tysięcy złotych. W jego skład wejdą nowoczesne narzędzia edukacyjne, m.in.:  multitablica z oprogramowaniem do nauki o środowisku, wizualizer, projektor multimedialny, laptop.
Źródło: tesco.pl
Ocena (1.0) Oceń: