Piątek 04.12.2009

Gmina Bliska Środowisku 2009

Stowarzyszenie „Europejskie Forum Odpowiedzialności Ekologicznej" ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiego Konkursu „Gmina Bliska Środowisku 2009" pod honorowym patronatem Ministra Środowiska – Macieja Nowickiego.

Konkurs „Gmina Bliska Środowisku” służy przede wszystkim ocenie strategii proekologicznych. Ma na celu wypromować te gminy, które w sposób aktywny nie tylko realizują ustawowe zadania dotyczące ochrony środowiska, ale budują długoterminową wartość gminy.


Inwestując w działalność ekologiczną, w tym edukację, prowadzą dialog społeczny z ekologicznymi organizacjami pozarządowymi oraz są w stanie pochwalić się innowacyjnymi inicjatywami proekologicznymi. Realizują przy tym zasady Ekologicznej Społecznej Odpowiedzialności Biznesu wspomagane założeniami Zrównoważonego Rozwoju. Stosują przy tym taki model zarządzania gminą, który podnosi do rangi strategicznej kryteria ekologiczne. Podstawową ideą programu jest promowanie zasad zrównoważonego rozwoju poprzez kreowanie skutecznych i efektywnych strategii w oparciu o kryteria ekologiczne realizowanych na poziomie samorządów lokalnych. Program konkursowy ma się przyczynić do stworzenia elity polskich gmin, które w swoich założeniach strategicznych stawiają na: Ekowizerunek, Ekomarkę i Ekostrategię. Serdecznie Państwa zapraszamy do uczestnictwa w Konkursie „Gmina Bliska Środowisku 2009”.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu, wypełnienia Formularza Zgłoszeniowego, a następnie  wypełnienie Ankiety Konkursowej. Wszystkie dokumenty dostępne są na stronie www.fps.com.pl.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31.12.2009 roku w formie pisemnej deklaracji przystąpienia do programu.
Źródło: Europejskie Forum Odpowiedzialności Ekologicznej
Ocena (0) Oceń: