Czwartek 18.06.2009

"Jestem cool, jestem czad - tworzę nasz ekoświat"

Z ponad pół tysiąca uczestników konkursu "Dbajmy o środowisko - to takie proste!" organizowanego w ramach akcji "Tesco dla szkół i dla środowiska" jury wyłoniło 46 regionalnych zwycięzców. 26 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas finału akcji szkoły walczyć będą o główną nagrodę - nowoczesną pracownię naukową, wartą ponad 50 tysięcy złotych.Siódma edycja akcji "Tesco dla szkół", nad którą patronat merytoryczny objęła Fundacja Instytut Nowoczesnej Edukacji, miała formę konkursu, do którego zgłosiły się 603 szkoły podstawowe i gimnazja z całej Polski. Zadaniem uczniów było przeprowadzenie w swojej okolicy akcji propagującej ochronę środowiska, a następnie udokumentowanie jej w dowolny, wybrany przez siebie sposób.

Uczniowie z całej Polski w ramach konkursu "Dbajmy o środowisko - to takie proste!" posprzątali w sumie 1500 hektarów lasów i terenów wokół szkół. Dzieci zebrały niemal 170 ton makulatury. W ramach projektów ekologicznych zaprojektowano 97 ogródków przyszkolnych i posadzono tysiące drzew i roślin. Niemal połowie zespołów, które wzięły udział w akcji udało się włączyć w działania przedstawicieli samorządów, rodziców oraz nauczycieli i uczniów z własnych szkół. W sumie w ramach konkursu na rzecz ochrony środowiska, zaangażowanych było 40 tysięcy osób: uczniów, nauczycieli, rodziców, mieszkańców i przedstawicieli samorządów lokalnych.

Szkoły, które zajęły pierwsze miejsce w województwie w każdej kategorii wiekowej awansowały do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się 26 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Tam walczyć będą o nowoczesne pracownie naukowe, w skład których wchodzą m.in. multitablica z oprogramowaniem do nauki o środowisku, wizualizer, projektor multimedialny, laptop, mikroskop elektroniczny oraz wiele innych pomocy dydaktycznych.  Wartość nagrody głównej to 50 tysięcy złotych.

Lista półfinalistów konkursu została opublikowana na stronie www.tesco.pl/tds-2009.
Ocena (0) Oceń: