Wtorek 28.04.2009

Stwórz nowe logo produktów ekologicznych UE

Unia Europejska poszukuje nowego logo dla produktów ekologicznych. Dyrekcja Generalna ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich KE ogłosiła w tym celu konkurs, w którym mogą wziąć udział projektanci ze wszystkich 27 państw członkowskich.


Do konkursu na nowe logo może przystąpić każdy obywatel Europy, który jest aktualnie studentem grafiki bądź pokrewnych kierunków artystycznych i ma ukończone 18 lat.

Projektowane logo powinno być kreatywne, oryginalne i w prosty sposób odzwierciedlać koncepcję żywności ekologicznej i rolnictwa ekologicznego. Powinno być zrozumiałe bez użycia słów oraz zawierać uniwersalny przekaz.

Termin nadsyłania prac mija 25 czerwca 2009 r. Projekty należy przesyłać za pomocą formularza rejestracyjnego na stronie internetowej konkursu.

Zwycięzców wybierze jury złożone z ekspertów z różnych państw UE, z takich dziedzin jak sztuka, projektowanie graficzne oraz rolnictwo i produkcja ekologiczna.

Po dokonaniu wyboru finalistów (przed końcem lata 2009), najlepsze logo zostaną zamieszczone na stronie internetowej w celu umożliwienia mieszkańcom Unii głosowania przez Internet na ulubiony projekt. Nastąpi to jesienią br. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w 2010 roku.

Zwycięskie logo znajdzie się na produktach ekologicznych we wszystkich 27 państwach członkowskich Unii. Zwycięzca otrzyma także 6 000 euro. Zarówno on jak i zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca zostaną zaproszeni na oficjalną ceremonię wręczenia nagród, która odbędzie się latem 2010 roku w Brukseli.

Szczegółowe informacje o zasadach konkursu oraz o specyfikacji projektów dostępne są na stronie konkursu:
https://ec.europa.eu/info/food-farming-fisheries/farming/organic-farming/organics-glance/organic-logo
Źródło: ec.europa.eu

Ocena (0) Oceń: