„Drugie życie szkła” może być naprawdę ciekawe

Czwartek 01.12.2016
EduPak Polska, pod hasłem „drugie życie szkła”.

Okazuje się, że „drugie życie szkła” może być naprawdę ciekawe, a czasem wręcz zaskakujące! Organizer na garażowy, wisior z pojemnikiem dla diabetyka, skarbonka, przybornik na nici, karmnik, lampa – te i wiele innych prac napłynęło na I edycję konkursu EduPak Polska.I miejsce praca zbiorowa - Kolorowy lampion
Prawie pięciuset uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Wielkopolski zgłosiło swoje prace do I edycji konkursu EduPak Polska, pod hasłem „drugie życie szkła”. W konkursie brali udział uczniowie szkół zawodowych, techników, a także liceów z całego województwa wielkopolskiego. Mogliśmy także zobaczyć prace uczniów szkół specjalnych – dzieci niewidomych z Owińsk czy też uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Kalisza.

Wystawa prac konkursowych odbyła się podczas targów Glass w Poznaniu gdzie wyłoniono zwycięzców.  Wybór nie był rzeczą łatwą. „W zgłoszonych pracach podobała mi się inwencja uczniów, a także użyteczność tego, co stworzyli. Godne podziwu są prace wychowanków z Kalisza – widać, że włożyli w nie dużo wysiłku. Jestem też pod dużym wrażeniem zaangażowania nauczycieli. W pracach ich podopiecznych można dostrzec pasję szkolnych mentorów” – mówi Gabriela Wojciechowska, kierownik Pracowni Wspomagania Szkół i Doradztwa z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli z Poznania, będąca jurorem konkursu.

Kreatywność prac i ich wykonanie zaskoczyło nie tylko Jurorów, ale też licznie zgromadzonych gości wystawy. Mogli oni zobaczyć m.in.: szklane zegary, lampy, karmniki, wazony, świeczniki, akwaria, pojemniki do przypraw, ozdoby decoupage, opakowania na przybory krawieckie, rollery do stóp, mydelniczki czy szklane mozaiki, pantofelki, salamandry i ogrody. „Jestem po dużym wrażeniem, ponieważ rzadko się zdarza, że na pierwszą edycję konkursu napływa tak dużo różnorodnych zgłoszeń. Natomiast wśród nagrodzonych projektów ujęła mnie ich pomysłowość i estetyka wykonania” – informuje drugi z Jurorów konkursu - Krystyna Aleksandrzak z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

II miejsce praca zbiorowa - Organizer garażowy


Wielu gości targowych oglądając wystawę zadawało pytanie – „ile kosztują i gdzie można nabyć te szklane arcydzieła?” A to chyba najlepsza nagroda za włożony trud i wysiłek, który został doceniony nie tylko przez Jury.

Organizatorzy już dziś zapraszają szkoły do udziału w przyszłorocznej edycji projektu.  „Ogromnie się cieszymy, że znakomita większość prac reprezentowała nie tylko wysoki poziom, ale też świadczyła o dużej świadomości ekologicznej uczniów. Pojawiły się jednak  zgłoszenia, które choć piękne nie mogły być brane pod uwagę ponieważ zostały wykonane ze szkła, które nie jest poddawane recyklingowi np. z żarówek. To pokazuje, że przed nami jeszcze wiele pracy nie tylko wśród uczniów, ale i nauczycieli” – informuje Barbara Maciałczyk z Ardagh Group, reprezentująca organizatora projektu – Friends of Glass Polska.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy