Środa 08.04.2009

eRYś rozdaje nagrody

W czterech konkursach ogłoszonych na Leśnym Wortalu Edukacyjnym www.erys.pl można zdobyć wspaniałe nagrody, m.
in. lustrzankę cyfrową, laptopy oraz odtwarzacze MP3.


„Leśne Impresje” - to konkurs fotograficzny dla wrażliwych i uważnie obserwujących. Zrobienie dobrego zdjęcia przedstawiającego świat przyrody jest nie lada sztuką, ale, jak się okazuje, młodzież radzi sobie z tym zadaniem doskonale. W zeszłym roku nadesłano ponad 700 prac, spośród których wyłoniono tę najlepszą autorstwa Marty Baranowskiej pt. „Baletnica”.

W tym roku autor zwycięskiego zdjęcia otrzyma aparat cyfrowy Canon PowerShot SX110 IS z dziesięciokrotnym zoomem optycznym i optyczną stabilizacją obrazu (kategoria „Dzieci”) i lustrzankę cyfrową NIKON D60 wyposażoną w wydajny obiektyw z redukcją drgań (kategoria „Młodzież”)

„Leśny Geniusz” - to konkurs, w którym co miesiąc należy prawidłowo odpowiedzieć na 10 pytań z wiedzy leśnej. Zwycięzcy tego konkursu w kategorii „Dzieci” otrzymają laptop LG, a w kategorii „Młodzież” laptop Toshiba L-300. Laptop z pewnością przyda się do wyszukiwania informacji niezbędnych przy rozwiązywaniu kolejnych leśnych testów. Na laureatów dalszych miejsc czekają aparaty cyfrowe, lornetki i odtwarzacze MP3.

Konkursy blogowe: „Mój Las” i „Nasz Las” - na najlepsze blogi indywidualne i zbiorowe wymagają od uczestników nie lada dyscypliny, bowiem przynajmniej raz w tygodniu należy stworzyć wpis o tematyce przyrodniczej w prowadzonym przez siebie blogu. W tych konkursach do wygrania laptop Toshiba L-300  dla autora najlepszego bloga indywidualnego oraz mikroskop biologiczny ME-134R wraz z preparatami mikroskopijnymi dla szkoły, kółka przyrodniczego lub klasy za najlepszy blog zbiorowy.

Szczegóły konkursów można znaleźć na tej stronie
Źródło: Lasy Państwowe

Ocena (3.3) Oceń: