Środa 24.08.2016

Ekonatura: „Pochwal się swoimi ekologicznymi osiągnięciami”

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 18 października 2016 r.Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 18 października 2016 r.

Konkurs „Pochwal się swoimi ekologicznymi osiągnięciami” skierowany jest do nauczycieli i młodzieży wszystkich typów szkół zlokalizowanych w województwie dolnośląskim. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wysłanie zgłoszenia, przedstawiającego pomysły na aktywną edukację ekologiczną lub działania na rzecz ochrony środowiska. Zgłoszenia przyjmowane są do dn. 18 października 2016 r.

 

Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej: http://ekonatura.org/, zakładka wydarzenia oraz profilu Facebook Ekonatury: https://www.facebook.com/stowarzyszenieekonatura/

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, w Auli Jana Pawła II przy Placu Grunwaldzkim 24 A. W jej ramach, w godzinach

10.00-14.00, odbędzie się konferencja pt.: „Czyste powietrze dobrem każdego człowieka” (Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne, konieczna jest wcześniejsza rejestracja uczestników: biuro@ekonatura.org, 071 346 63 69, zgłoszenia przyjmujemy do 17 listopada br. ). Najważniejsze tematy konferencji, to:

  • „Jakość powietrza atmosferycznego a klimat” – prof. dr hab. Leszek Romański, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.
  • „Smog jako zagrożenie dla czystego powietrza. Efekty smogu i sposoby przeciwdziałania” – dr inż. Przemysław Bukowski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.
  • „Innowacyjne metody ochrony czystości powietrza” – dr hab. inż. Andrzej Białowiec, prof. nadzw., Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Konferencja zakończy się uroczystym wręczeniem nagród i wyróżnień dla dla zwycięzców konkursu „Pochwal się swoimi ekologicznymi osiągnięciami” oraz wystąpieniem zwycięzców.

Wierzymy, że konkurs wraz z konferencją przyczyni  się  do  zwiększenia i kształtowania świadomości oraz postaw proekologicznych i prozdrowotnych społeczeństwa, a także pomoże wzmocnić i rozszerzyć istniejącą współpracę pomiędzy ludźmi oraz organizacjami, którym leży na sercu szeroko rozumiana ochrona środowiska i zdrowie człowieka. Głównym zadaniem przedsięwzięcia jest wzbudzenie zainteresowania tematyką ochrony środowiska i ekologii, a przede wszystkim zaktywizować młodzież szkolną oraz nauczycieli do działań na rzecz ochrony środowiska – przekonują organizatorzy konkursu.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://ekonatura.org/
Ocena (0) Oceń:
Pasaż zakupowy