Środa 30.09.2015

„Moja EKOokolica” konkurs w ramach ogólnopolskiego projektu Odpakowani

Czas na pierwszy konkurs w ramach ogólnopolskiego projektu Odpakowani, upowszechniający wiedzę ekologiczną w obszarze gospodarowania odpadami. W ramach projektu „Moja EKOokolica” należy wykonać 2 zdjęcia – jedno pozytywne, pokazujące przykład właściwego gospodarowania odpadami i negatywne –  przedstawiające złe praktyki z zakresu gospodarowania odpadami.W konkursie „Moja EKOokolica” mogą wziąć udział uczniowie szkół klas od I do VI, zarejestrowanych na stronie projektu Odpakowani.pl. Prace można zgłaszać tylko do końca października.

Spośród nadesłanych zdjęć wykonanych przez grupę uczniów pod okiem nauczyciela lub opiekuna jury, złożone z ekspertów wybierze 3 zwycięskie prace w każdej kategorii. A jest o co walczyć!

  • I miejsce: tablet dla grupy uczniów (grupy ze świetlicy, klasy lub kółka) oraz zestaw książek ekologicznych i gier planszowych dla każdego uczestnika;
  • II miejsce: aparat fotograficzny, zestaw książek o tematyce ekologicznej i gier planszowych;
  • III miejsce: zestaw książek i gier planszowych o tematyce ekologicznej.

Dla laureatów spoza podium czekają również cenne wyróżnienia, między innymi pakiet książek o ekologii dla uczestników i tablice dydaktyczne o tematyce ekologicznej.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi pod koniec listopada 2015 r. . Zwycięskie zdjęcia będzie można podziwiać i chwalić się nimi na portalu Odpakowani.pl, gdzie znajdują się wszystkie szczegóły dotyczące projektu i tego ekologicznego wyzwania.

Zapraszamy!

Konkurs podobnie jak projekt realizowany jest przez Wydawnictwo Aga Press. Akcja dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i środków własnych organizatora.

Patronat honorowy: Minister Edukacji Narodowej i Ministerstwo Środowiska

Partnerzy:  Fundacja Ekologiczna Arka, Fundacja Nasza Ziemia, Instytut Badawczy Leśnictwa, E(x)plory

Patronat medialny: TVP ABC, TVP Olsztyn, TVP Łódź, TVP Kielce; portale: miastodzieci.pl, czasdzieci.pl, juniormedia.pl, stronadladzieci.pl, ekologia.pl, Interklasa.pl oraz Polska Press Grupa


Ocena (1.0) Oceń: