Środa 14.01.2015

Zamień odpady na energię! Konkurs dla młodzieży i studentów

http://biogazowniawgminie.pl/http://biogazowniawgminie.pl/

Krowa przez całe życie je aby dać nam mleko. Czy to jedyny cel, do którego stworzyła ją natura? Otóż, nie! Natura dała krowie „niezwykłą moc” − możliwość przetwarzania biomasy na biogaz. Ludzie szybko się zorientowali, że ten cud natury można wykorzystać i zaczęli budować biogazownie.Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. zaprasza uczniów i studentów do przygotowania komiksu na temat związany z produkcją i wykorzystaniem biogazu rolniczego, czyli gazu powstającego z surowców rolniczych, produktów ubocznych rolnictwa, płynnych lub stałych odchodów zwierzęcych, produktów ubocznych lub pozostałości przemysłu rolno-spożywczego lub biomasy leśnej w procesie fermentacji metanowej.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie komiksu/historyjki obrazkowej w dowolnej technice plastycznej lub graficznej także przy pomocy programów graficznych (dozwolone elementy animacji) (maks. objętości (3 kartki A4).

Temat prac może luźno nawiązywać do tematu biogazowni czy hasła kampanii „Zamień odpady na zysk - Biogazownia w twojej gminie”. Praca może być w formie krótkiej historii promującej biogaz rolniczy lub zawierać rozbudowany scenariusz, istotne jest by wzbudzała zainteresowanie odbiorców i nastawiała ich pozytywnie do biogazowni rolniczych. Inspiracji można poszukać na stronie www.biogazowniawgminie.pl.

Konkurs ogłoszony jest w dwóch kategoriach wiekowych młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna oraz studenci.
Przewidziane są atrakcyjne nagrody.
  • I miejsca tablet Samsung Galaxy tab.
  • II i III miejsca wydawnictwa multimedialne i książkowe oraz wyróżnienia.
Prace można zgłaszać do 31 marca 2015 r.

Rozwiązanie konkursu nastąpi w czerwcu 2015 r.

Nagrody zostaną wręczone w Warszawie na uroczystej Konferencji kończącej projekt, podczas której zaprezentowane zostaną nagrodzone i wyróżnione prace.

Regulamin oraz instrukcje dotyczące tego, jak przygotować i zgłosić prace do Konkursu znajdują się na stronie www.biogazowniawgminie.pl

Konkurs jest realizowany przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. www.kape.gov.pl i współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Ocena (2.9) Oceń: