Ekologia + design = Idealny dom i wnętrze!

Piątek 28.08.2009

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Idealny Dom i Wnętrze odbędzie się w dniach: 4-6 września. Młode polskie wzornictwo, ekologiczne trendy i technologie, konkursy z nagrodami i znakomita atmosfera doprawiona szczyptą designu - to wszystko czeka na osoby, które we wrześniu odwiedzą warszawską halę EXPO XXI przy ul.  Prądzyńskiego 12/14.Organizatorzy (agencja SOMA) i partnerzy (miesięcznik "Salon i Sypialnia" oraz koordynatorzy akcji Mój Świat jest EKO) przygotowali następujące atrakcje:

Strefa Ekodom

W tej specjalnej strefie wyeksponowane zostaną rozwiązania spełniające wymagania ekologiczne, ergonomiczne i energooszczędne. Podczas targów partnerzy akcji "Mój Świat jest Eko" przeprowadzą cykl wykładów otwartych (05-06.09) - poświęconych tematyce ekologii i świadomego designu. Odbędzie się również eko-quiz. Szczegółowe informacje na: www.dobrzemieszkaj.pl,  www.perfecthome.pl.

Partnerzy Strategiczni ogólnopolskiej akcji proekologicznej "Mój Świat jest EKO", firmy HTH Ekspert w Kuchni, Hansgrohe, Comitor i SIEMENS zbudują ekologiczną, nowoczesną i designerską kuchnię, która ostatniego dnia targów (06.09) zostanie zlicytowana. Część funduszy uzyskanych z licytacji przeznaczymy na cele charytatywne. Cena wywoławcza to 40% wartości, czyli 21 350,00 brutto. Suma, która przekroczy tę kwotę trafi do Rodzinnego Domu Dziecka nr. 1 w Wołominie.
 
W licytacji udział bierze każdy, kto marzy o wspaniałej, designerskiej, nowoczesnej i wyposażonej w najwyższej klasy ekologiczny sprzęt - kuchni. Tym razem spełniając swoje marzenia - pomagasz innym!
 
Firma Valvex nauczy wszystkich jak łatwo, dzięki kilku prostym sposobom, ograniczyć zużycie wody!


Design Meeting Point

Centrum spotkań, odpoczynku, ale też punkt promocji młodego krajowego wzornictwa! W miejscu tym można będzie odpocząć na meblach znanej i cenionej firmy Iker (Lemming, proj. Tomek Rygalik),  przy dobrej kawie porozmawiać z autorami eksponowanych projektów, oswoić się z ich nowymi propozycjami, podziwiać je, a nawet kupić "świeży" polski design!

Znajdą się tu między innymi projekty najzdolniejszych polskich twórców młodego pokolenia: Kafti design, AZE design, Symbiozy, Magdy Major, Kasi Bazylczyk, Ani Obtułowicz, Dawida Grynasza, 60bag.com. Na szczególną uwagę zasługuje "Siadanie na trawie" autorstwa Marty Niemywskiej - siedzisko wykonane z Izopetu-R, czyli przetworzonych butelek PET . To znak rozpoznawczy akcji "Mój Świat jest EKO". "Siadanie na trawie" pojawi się nie tylko w strefie designu.  Gdzie jeszcze będzie można je znaleźć? Przekonajcie się sami!


Bliskie spotkania z Salonem i Sypialnią

Na spotkania i rozmowy z Czytelnikami będzie czekała redakcja "Salonu i Sypialni". Dodatkowo zapraszamy też do korzystania z bezpłatnych konsultacji ze stylistami wnętrz współpracującymi z naszym miesięcznikiem. Na stoisku "Salonu i Sypialni" będzie można porozmawiać na temat najnowszych trendów w aranżacji wnętrz, a przede wszystkim zasięgnąć porad u arch. Agnieszki Augustynowicz, arch. Ewy Wiśniewskiej-Benedyczuk, proj. Patrycji Sapiełkin-Strupiechowskiej, arch. Krzysztofa Małachowskiego i arch. Katarzyny Sibilskiej.

Galeria zdjęć

wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy