Środa 21.04.2021

EKOTECH w tym roku w wersji on-line

Branża komunalna co roku spotykała się w Kielcach podczas targów Ekotech. Niestety sytuacja epidemiologiczna zmusza organizatorów wydarzeń do zmiany planów. Targi zostały przeniesione na następny rok, ale organizatorzy przygotowują szereg aktywności zarówno dla wystawców, jak i dla zwiedzających. Ekotech on-line odbędzie się 29 kwietnia.ekotechgrafika: materiały prasowe
  Choć wiemy, że nic nie zastąpi bezpośrednich spotkań, to wierzymy, że będzie to namiastka naszych targów – przekonuje Marcin Musiał menedżer wystawy Ekotech i zaprasza na wydarzenie w wersji wirtualnej. Ekotech będzie odbywać się w przestrzeni internetowej w dniu 29-go kwietnia.
Pokaż, w czym jesteś najlepszy

Pierwszym z filarów spotkania będą prezentacje oferty produktowej. Multimedialny pokaz da możliwość zapoznania się z nowościami firm, a także sprawdzonymi sprzętami służącymi segregacji czy recyklingowi odpadów. Nie zabraknie także prezentacji samochodów służących do transportu odpadów, tematów dotyczących składowania odpadów komunalnych oraz ich utylizacji.

Dyskusje i konferencje podczas targów

Kolejnym elementem spotkania będzie webinarium z udziałem ekspertów, którego tematem będą normy budowy i zagospodarowania altan odpadowych.  Konferencja będzie dotyczyć pierwszych w kraju regulacji wspierających budowę eko-altan – zapowiada Marcin Musiał z Targów Kielce. To zaskakujący temat, nad którym pochylą się specjaliści z ENERIS Surowce, Izby Architektów RP, a także przedstawiciele Urzędu Miasta w Strzegomiu i Katowicach.

„Zamykamy obiegi surowców – energia z odpadów” – to kolejna konferencja, na którą zapraszają Targi Kielce, Klaster Gospodarki Odpadami oraz Akademia Recyklingu. Powtórne wykorzystanie odpadów, recykling śmieci i wpływ na otoczenie to rzeczywistość, od której nie możemy uciec, a szukanie alternatywnych źródeł energii – również w odpadach to ważny temat. Podczas konferencji specjaliści rozmawiać będą między innymi o zagadnieniach dotyczących biogospodarki  i  niewykorzystanego potencjał RDF w Polsce. Prelegenci przybliżą także temat biogazownia jako elementu gospodarki odpadami, a także technologicznie innowacyjnego Biorenu.

Jakie nagrody zostaną przyznane?

Podczas wirtualnego wydarzenia zostaną wręczone medale Targów Kielce. Statuetki przyznawane są co roku podczas Ekotech przez komisję złożoną z ekspertów. Eko-Nowator to prestiżowe nagrody dla firm, które swoimi produktami zmieniają rynek komunalny. Nie zmieniono tradycji, dlatego również w tym roku komisja przyzna medale i wyróżnienia. Nie zabraknie także prezentacji samochodów służących do transportu odpadów, tematów dotyczących składowania odpadów komunalnych oraz ich utylizacji.Kogo doceni jury złożone z ekspertów? Może będą to nowoczesne rozwiązania dotyczące utylizacji odpadów medycznych? A może transportu odpadów? Śledźcie profil Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki odpadami Ekotech, a dowiecie się więcej!

Strona targów: https://www.targikielce.pl/ekotech

źródło: materiały prasowe
Ocena (2.3) Oceń: