Poniedziałek 27.02.2023

Targi Ekotech już za kilka dni w Kielcach

Już po raz 23. w Targach Kielce odbędą się Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH poświęcone zagadnieniom związanym z racjonalnym gospodarowaniem odpadami oraz szeroko pojętą ochroną środowiska i klimatu. Oprócz poznania najnowszych rozwiązań branżowych i szerokiej oferty merytorycznych spotkań oraz konferencji, dla Zwiedzających przygotowano atrakcyjne konkursy z cennymi nagrodami. Spotkanie branży komunalnej zaplanowano od 8 do 9 marca 2023 roku.ekotechgrafika: materiały prasowe
  1. Zakres tematyczny targów EKOTECH
  2. Biznes odpowiedzialny ekologicznie
  3. Ochrona środowiska i poprawa efektywności energetycznej
  4. Branżowe konferencje i seminaria oraz konkursy z nagrodami na EKOTECH
  5. Konkursy z cennymi nagrodami

Zakres tematyczny targów EKOTECH


W Targach EKOTECH biorą udział specjaliści z branży komunalnej, najlepsi producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami oraz producenci rozwiązań transportu odpadów czy usług związanych z segregowaniem śmieci.

Biznes odpowiedzialny ekologicznie


Wśród Wystawców, które zadeklarowały swoją obecność w nadchodzącej edycji nie brakuje firm oferujących nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie gospodarowania odpadami. Są nimi: SANTRADE ze Stalowej Woli – dystrybutor maszyn, urządzeń i kompletnych systemów dla branż recyklingu, ARTechnik z najnowszymi maszynami do redukcji objętości odpadów i surowców wtórnych, firma Euro Centrum z Ekozgniatarkami do kompresowania odpadów, ITO z oprogramowaniem ułatwiającym prowadzenie działalności w obszarze gospodarki odpadami, a także Globtrak Polska z modułem komunalnym – inteligentnym systemem wywozu śmieci. W Targach Kielce będzie można zapoznać się z ofertą firmy Arbena – oferującą m.in. magazyny dla branży recyklingowej, ELJOT – wiodącym producentem i dostawcą detektorów i separatorów metali, UNTHA – niezawodnym dostawcą rozwiązań w zakresie rozdrabniania, a także R3 Polska - pomysłodawcą i projektantem systemu wspierającego zbiórkę opakowań po napojach.

Ochrona środowiska i poprawa efektywności energetycznej


Rozwiązania oferowane przez Wystawców Targów EKOTECH przyczyniają się do zwiększenia ochrony środowiska i poprawy efektywności energetycznej. I tak spółka Katalizator specjalizuje się w produkcji urządzeń do oczyszczania emitowanych do atmosfery przemysłowych gazów odlotowych z zanieczyszczeń organicznych, firma Euro Eko Polska zajmuje się utylizacją zużytego oleju roślinnego, a Marseplast oferuje zbiorniki do magazynowania wody deszczowej. W spotkaniu branży komunalnej wezmą udział także instytucje wspierające projekty związane z ochroną środowiska i realizujące edukację ekologiczną – Ekolog i Ekorum z Poznania. Od wielu lat z Targami EKOTECH są również: Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, firma AK NOVA oraz EKO-AUTO Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów – organizacje, które tworzą wydarzenia towarzyszące targom.

Branżowe konferencje i seminaria oraz konkursy z nagrodami na EKOTECH


W programie Targów EKOTECH zaplanowano szereg bezpłatnych wydarzeń towarzyszących skierowanych do przedstawicieli administracji publicznej, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji non-profit oraz wszystkich osób zainteresowanych kwestiami ochrony środowiska i gospodarowania odpadami komunalnymi. Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami (MIFOD) organizowane przez firmę AK Nova, które odbędzie się pod hasłem „E3”, czyli ekologia-ekonomia-energetyka w gospodarce odpadami będzie okazją m.in. do znalezienia metod optymalizacji  systemów zbiórki, gromadzenia, transportu i zagospodarowania odpadów. Już po raz 2. w trakcie Targów EKOTECH zaplanowano konferencję pn.  „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie”, której tematem przewodnim będzie gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ), a także zagadnienia dot. innowacji i technologii z dziedziny ochrony środowiska, źródeł finansowania i aspektów prawnych z nimi związanych. Uczestnicy seminarium przygotowywanego przez firmę Katalizator Sp. z o.o. poznają katalityczne, jak i termiczne rozwiązania istotne w procesie redukcji lotnych związków organicznych, ale także poszerzą swoją wiedzę na temat nowoczesnych instalacji przemysłowych. Firma EKOLOG zorganizuje cykl bezpłatnych wykładów nt. m.in. pozwoleń zintegrowanych i wodnoprawnych, raportów oceny oddziaływania na środowisko, analizy akustycznej i pomiaru emisji oraz problemów podczas kontroli ferm i chlewni, a Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto spotkanie poświęcone działalności i perspektywom rozwoju stacji demontażu pojazdów.

Konkursy z cennymi nagrodami


Na stoisku firmy SANTRADE nie zabraknie konkursów z cennymi nagrodami. Zwiedzający będą mogli wziąć udział w konkursie wiedzy, w konkursie zręcznościowym oraz w konkursie literackim. Do wygrania będą m.in. Dezaktywator Poduszek Powietrznych, zbiorniki do płynów i olejów, a także zbiornik do magazynowania odpadów płynnych.

Na 23. edycję Targów EKOTECH  organizator zaprasza od 8 do 9 marca 2023 roku. W tym samym czasie w Targach Kielce odbywać się będą także jubileuszowe Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Tegoroczna edycja spotkania branży energetycznej zapowiada się rekordowo, w 7 halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka zaprezentuje się ponad 200 Wystawców – największych producentów i dystrybutorów oferujących najnowsze rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Wstęp na targi bezpłatny, konieczna jest rejestracja w celu odebrania biletu: www.targikielce.pl/ekotech


źródło: materiały prasowe
Ocena (4.2) Oceń: