Czwartek 14.03.2019

Targi kosmetyków naturalnych Natural Beauty 30-31 marca we Wrocławiu

Naturalne piękno wiosny niebawem połączy swoje siły z dziewiątą już edycją Targów Natural Beauty. Kilkadziesiąt stoisk z kosmetykami naturalnymi czekać będzie na tych wszystkich, którzy sami nie mogą się już doczekać naturalnej wiosennej metamorfozy.natural beauty

Skoro o naturze mowa, eksploduje ona dokładnie w dniach 30 i 31 marca, zasypując nas skarbami w postaci stuprocentowo naturalnych kosmetyków dla cery i nie tylko. Zapoznamy się z bogatą kolekcją kosmetyków stworzonych na bazie ekstraktów roślinnych i minerałów.

Peelingi, mydła, olejki, kremy, balsamy, perfumy, a także naturalne suplementy diety... wszystko ładnie, pięknie. Ale dlaczego naturalnie? Co to w ogóle za moda na "naturalność", która jak się zdaje, kończy bycie modą, a przekształca się w kanon?

Naturalne kosmetyki są otóż odpowiedzią na przesyt chemii, która zagląda do nas, do jakiejkolwiek branży byśmy nie spojrzeli, choć kosmetologię upodobała sobie ona ze szczególnością.W przeciwieństwie do większości produktów na rynku, ich naturalne odpowiedniki nie tylko zapewniają lepszy i trwalszy efekt kosmetyczny, ale również zdrowotny, co idzie ze sobą w parze. Z racji naturalnego pochodzenia, nie wywołują skutków ubocznych.

Pielęgnacja naturalna to przełom współczesności, który zaczyna doceniać powrót do korzeni. Hypoalergiczne kosmetyki nie zawierające, np. parabenów czy silikonów, są po pierwsze bezpieczne, a po drugie, mają potencjał upiększający, a nawet leczniczy.

Witaminy, oleje oraz minerały to wspaniała pożywka dla skóry i włosów, natomiast ogromne zainteresowanie tymi wyrobami przyczyniło się do tego, że obecnie ich rynek jest bardzo zróżnicowany. Dlatego również Targi Natural Beauty zaoferują kosmetyki z przeznaczeniem dla konkretnych rodzajów skóry: dla cery suchej, tłustej i mieszanej.

Na targach będzie można kupić także odżywcze kosmetyki bogate w wartościowe oleje, których źródłem jest czarnuszka, chaber, słodkie migdały, dzika róża czy kwiaty nagietka. To oczywiście zaledwie wycinek palety tych dóbr. W pełni naturalne preparaty pielęgnacyjne, kremy i balsamy do ciała, mienić się będą niepowtarzalnymi barwami, co zawdzięczamy obecności dodatków: ziół, owoców i kwiatów, komponujących piękne zapachy.

Niech nikogo nie zaskoczy obecność świec, razem z ich botanicznymi nutami i kojącymi aromatami. Czy jednak zwrócimy uwagę na te produkty, czy np. środki czystości dla domu, jedno jest pewne. Łączy je naturalność, skuteczność i bezpieczeństwo.

Skoro wspominamy o produktach użytku domowego, wyróżnia je brak zbędnych, sztucznych środków zapachowych. Nie stały nawet obok konserwantów, barwników, rozjaśniaczy optycznych, chloru, surowców pochodzenia zwierzęcego, zeolitu, i dziesiątek innych niepożądanych substancji. Naprawdę warto zwrócić na nie uwagę.

Zwłaszcza jednak kosmetyki naturalne dedykowane cerze, to wspaniały prezent dla każdego. Zawarte w nich esencje roślinne działają leczniczo oraz terapeutycznie, bez względu na to, czy obdarowany skarży się na problemy z cerą, czy wręcz przeciwnie. Cera naczynkowa, zaczerwieniona, wrażliwa, alergiczna – naturalne substancje są ich sprzymierzeńcem.

Taki prezent warto sprawić także i samemu sobie. O skórę warto zadbać szczególnie wiosną. Jest to pora piękna i pełna życia, lecz nawet ta kalendarzowa i oficjalna przeplata się niekiedy z pozostałościami zimy. Zdradliwa pogoda, zakamuflowana pod słoneczkiem, nie powinna nam zagrażać, gdy nasza skóra posiada naturalną ochronę.

Zanim jednak wyjdziemy na wiosenny spacer, wieczorny pobyt w domu nie musi wiązać się z wdychaniem oparów parafiny. Świece, których składem jest zyskujący popularność w Europie wosk sojowy, relaksują i działają antydepresyjnie.

Warto zastąpić nimi parafinowych poprzedników, którzy zanieczyszczają pomieszczenia bardziej niż dym papierosowy czy spaliny. Tak: jest to zjawisko dowiedzione naukowo – podobnie, jak kojące działanie naturalnych świec na układ nerwowy człowieka.

Gotowi na osobiste spotkanie z twórcami i właścicielami marek kosmetycznych? Zapewniamy: pojawią oni nie tylko ze swymi wegańskimi produktami, ale też z pełnym asortymentem wiedzy i doświadczeń, którymi chętnie się podzielą. Natural Beauty to bowiem konsumpcja spowita atmosferą życzliwości i ciekawej nauki.

Wielki festiwal świadomych zakupów

Niezliczone atrakcje jawią się niezwykle zachęcająco, a wstęp jest bezpłatny.

W hali dawnej Zajezdni Dąbie, odbędą się też wydarzenia towarzyszące, które wraz z Targami Natural Beauty współtworzą istną ucztę dla osób, które cenią sobie zarówno piękno, jak i zdrowie. Do wydarzeń tych zaliczamy: Targi Mody autorskiej i wzornictwa Fashion Meeting, a także Strefę designu roślinnego "Zielono Mi". Ta druga ucieszy nas "podstrefą" DIY, w której odbywać się będą warsztaty dla dorosłych i dzieci, m.in. z tworzenia lasów w słoiku.

Równolegle w tej samej hali nastąpi premiera Wrocławskich Targów Plakatu i Ilustracji, gdzie swoje prace zaprezentują twórcy plakatów i ilustratorzy z całej Polski.

Ponadto do drugiej hali zawita duża impreza ciesząca zmysł smaku: Wrocławska Feta - Festiwal Piwa, Wina i Sera.  Aromatem pysznych potraw i napojów przyciągnie również Festiwal Food Truck'ów Wrocławscy Ulicożercy ulokowany na dziedzińcu Zajezdni Dąbie.

Dziewiąta edycja targów to cały kompleks wydarzeń. Wstęp jest bezpłatny i każdy może wziąć udział, czerpać satysfakcję robiąc mądre zakupy. Namawiamy, aby kupować świadomie – produkty, które powstały z pasji, tworzone lokalnie w małych firmach, z poszanowaniem ludzkiej pracy. Podczas targów będą czekać na Was firmy, które samodzielnie tworzą swoje produkty z poszanowaniem zasad sprawiedliwego handlu i środowiska naturalnego.

Targi Natural Beauty wraz z wymienionymi wydarzeniami odbędą się w dniach 30-31 marca, w godzinach 11:00-18:00. Ich lokalizacją będzie tradycyjnie, bardzo lubiana rewitalizowana wrocławska Zajezdnia Dąbie, gdzie mieści się Centrum Kultury Czasoprzestrzeń przy ul. Tramwajowej 1-3.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zwolenników oraz miłośników tego, od czego nie uciekniemy, a z czym można się dogadać: natury.

WSTĘP WOLNY

Szczegóły dotyczące targów: www.targinaturalbeauty.pl

imprezy odbywające się równolegle z Targami Fashion Meeting znajdziecie na Facebook'u:

Fashion Meeting Pop Up Store vol. 21
www.facebook.com/events/1911962665540207

Cudownie pachnące i mega naturalne pod każdym względem Targi kosmetyków naturalnych Natural Beauty
www.facebook.com/events/364558414352167

Wrocławskie Targi Plakatu i Ilustracji
www.facebook.com/events/2234357180145480

Zielono Mi: Design dla ludzi i roślin
www.facebook.com/events/413484542802263

Strefa DIY z inspirującymi warsztatami i wykładami (harmonogram na wydarzeniu): www.facebook.com/events/1951103674986781

Festiwal Food Truck'ów Wrocławscy Ulicożercy:
www.facebook.com/events/2583658928527411

Wrocławska Feta. Festiwal Piwa, Wina i Sera
www.facebook.com/events/248691359387447


źródło:materiały prasowe

Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy