Piątek 08.03.2019

XII edycja Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji

INTARG® 2019 i INTARG® EKO (4-5 czerwca 2019, KATOWICE, Spodek/Międzynarodowe Centrum Kongresowe)

Organizowane corocznie Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® są renomowanymi światowymi targami - forum spotkań przedstawicieli świata nauki, przemysłu oraz biznesu. INTARG® 2019 prezentuje wynalazki i innowacyjne rozwiązania (produkty, technologie i usługi) z różnych branż i dziedzin. Przesłaniem targów jest promocja wynalazków i innowacji, które przyczynią się do poprawy stanu środowiska, jakości naszego życia, zdrowia i bezpieczeństwa oraz znajdą zastosowanie w różnych sektorach przemysłu. Jak co roku, wydarzenie wspierane jest przez czołowe instytucje zarówno krajowe jak
i międzynarodowe. Targi gromadzą też reprezentantów biznesu, administracji, organizacji pozarządowych, mediów.intarg

INTARG® EKO (CITY TRANSPORT; INDUSTRY; LIFE STYLE)
Wiodącym tematem wydarzenia są prośrodowiskowe oraz ekoinnowacyjne produkty, technologie i rozwiązania prezentowane w strefie INTARG®EKO. Jej celem jest prezentacja trendów i kierunków – tego, co się dzieje i czego można się spodziewać w sektorach: ekomobilność, OZE, energia, odpady i recykling, rekultywacja i rewitalizacja, woda i ścieki oraz produkty i usługi dla samorządów.

Do sektora INTARG® EKO organizator zaprasza firmy działające w zakresie gospodarki komunalnej, przedstawicieli sektora wodno-ściekowego, energetyki i ciepłownictwa, przedsiębiorstwa i inwestorów z branży OZE i budownictwa, instytuty naukowo-badawcze, parki naukowo-technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości, firmy doradcze, instalatorów, projektantów, architektów, zakłady przemysłowe, rolników i leśników, uczelnie wyższe oraz wiele innych podmiotów.

CEL
Misją wydarzenia jest promocja oraz komercjalizacja wynalazków i innowacji, stworzenie platformy bezpośrednich kontaktów do współpracy i spotkań przedstawicieli świata nauki, przemysłu, biznesu, finansów, itd., transfer technologii. Celem jest też szerokie otwarcie się na zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem, wymiana międzynarodowych doświadczeń, prezentacja dobrych praktyk w zakresie rozwiązań proekologicznych jako inspiracja do rozwoju, oraz wspieranie w znalezieniu partnerów biznesowych.

PROGRAM
Targi obfitują w wiele imprez towarzyszących, między innymi: sesje branżowe, konferencje; prezentacje, spotkania biznesowe; gala finałowa KONKURSU INTARG® ;gale finałowe konkursów: LIDER INNOWACJI® 2019 oraz MŁODY WYNALAZCA® 2019; networking cocktail.

KONKURS INTARG 2019, NAGRODY
Wystawcy targów mają możliwość zgłoszenia prezentowanych wynalazków i innowacji do konkursu INTARG, w ramach którego zostają one poddane ocenie międzynarodowego jury. W czasie Gali finałowej wręczane są prestiżowe nagrody  i wyróżnienia (m.in.: Grand Prix, puchar Prezesa Polskiej Izby Ekologii, medale platynowe, złote, srebrne i brązowe, statuetki godła promocyjnego LIDER INNOWACJI 2019). Zostają nimi wyróżnione nowoczesne, innowacyjne produkty oraz najwyższej klasy technologie. Selekcja zakwalifikowanych do konkursu rozwiązań dokonywana jest  po wnikliwej ocenie międzynarodowego jury. Przyznane nagrody są potwierdzeniem wysokiej klasy produktów i technologii  
a w konsekwencji elementem ich promocji na rynku.


Organizator  zaprasza nie tylko do udziału w wydarzeniu w charakterze wystawcy, lecz również do aktywnej współpracy przy realizacji i promocji kolejnej edycji targów INTARG®, jako partner, sponsor czy organizator własnego wydarzenia podczas Targów (konferencji, panelu dyskusyjnego i innych). Celem takiej współpracy jest podwyższanie satysfakcji z udziału w Targach wszystkich ich uczestników oraz coraz skuteczniejsza prorynkowa promocja wynalazków i innowacyjnych rozwiązań.
Portal Ekologia.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej o targach na www.intarg.haller.pl


materiały prasowe


Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy