Tydzień Weganizmu 2009
Tydzień Weganizmu 2009
W tym roku w dniach 1-7 czerwca Stowarzyszenie Empatia organizuje pierwszy Tydzień WEGANIZMU! Weganizm jest nowoczesną, spójną i... smaczną odpowiedzią na masową eksploatację zwierząt.
Dzień Bez Śmiecenia
Dzień Bez Śmiecenia
Każdy Polak produkuje dziennie kilogram odpadów. Niestety 90% z nich trafia na wysypisko. Dlatego tak ważne są nasze drobne codzienne decyzje, które pomnożone przez miliony, nabierają globalnego znaczenia. 11 maja obchodzimy Dzień Bez Śmiecenia.
Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu
Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu
W dniach od 11 do 17 maja odbędzie się Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu. Impreza ma na celu przybliżenie Polakom wegetarianizmu oraz walkę z mitami na temat jego stosowania.
Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu
Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu
Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu (World Fair Trade Day) jest międzynarodowym świętem sprawiedliwego handlu, którego idea wiąże się z dążeniem do wyeliminowania ubóstwa z krajów Południa poprzez zapewnienie producentom w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej równych szans dostępu do rynków w krajach ...
Święto Ogrodów 2009
Święto Ogrodów 2009
Ogród Botaniczny UJ, Klub Muzyki Współczesnej "Malwa" i Stowarzyszenie "Ogrody Sztuki" zapraszają do wzięcia udziału w "Święcie Ogrodów 2009", które odbędzie się w dniach 5 - 14 czerwca br.
III Ogólnopolski Dzień Czystego Powietrza
Roztańczony, ziejący ogniem SMOG (kukła smoka wykonana ze śmieci spalanych zazwyczaj w piecach domowych) wraz z dziećmi z warszawskich szkół będzie przekonywał przechodniów, by nie godzili się na zatruwanie powietrza przez swoich sąsiadów.
15 lutego: Dzień Oszczędzania Energii
15 lutego 2008 roku to data czwartej edycji obchodzonego na całym świecie Dnia Oszczędzania Energii. Po raz pierwszy udział w tym wydarzeniu wezmą jednostki samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.
Rok 2008 – Rokiem Puszczy Knyszyńskiej
2008 to rok jubileuszowy XX - lecie powstania Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej (1988 – 2008). Z tej okazji odbędzie się wiele ciekawych przedsięwzięć. Wrota Podlasia objęły patronatem medialnym ten jubileusz.
Dzień Sprzeciwu Wobec Tam
Dziś obchodzimy światowy dzień przeciwko budowaniu tam.
20 marca - Międzynarodowy Dzień Bez Mięsa
20 marca - Międzynarodowy Dzień Bez Mięsa
Po raz pierwszy Dzień Bez Mięsa obchodziliśmy w 1985 roku. Inicjatywę zapoczątkowała niepubliczna organizacja FARM (Farm Animal Rights Movement).