Dzień Niezapominajki
Święto Niezapominajki obchodzone jest w Polsce od 2002 r. Pomysł zrodził się na antenie radiowej Jedynki podczas audycji Andrzeja Zalewskiego „Eko-Radio”. Zainteresowani sami tworzą tradycję Dnia Niezapominajki.
Dzień bociana 2009
Dzień bociana 2009
Wigilia Dnia Dziecka (31 maja) ogłoszona została przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody "pro Natura" Dniem Bociana. Na takie święto zasługują polskie bociany, których gnieździ się w Polsce najwięcej na świecie.
Dzień Praw Zwierząt
Dzień Praw Zwierząt
Dzień Praw Zwierząt został ustanowiony 11 lat temu na wniosek Klubu Gaja. Obchodzony jest 22 maja w celu upamiętnienia uchwalenia przez Sejm w 1997 r. Ustawy o ochronie zwierząt. Wraz z przyjęciem Ustawy w polskim prawie pojawił się nowy, ważny zapis - "zwierzę nie jest rzeczą".
Święto Ogrodów
Święto Ogrodów
Ogród Botaniczny UJ, Klub Muzyki Współczesnej "Malwa" i Stowarzyszenie "Ogrody Sztuki" zapraszają do wzięcia udziału w "Święcie Ogrodów 2008", wspólnym przedsięwzięciu w czasie którego w różny sposób będzie można pokazać wszystko co wiąże się z ogrodami, sztuką ogrodniczą i kulturą w ogrodach.
Zielony Tydzień 2008
Zielony Tydzień 2008
Tegoroczna edycja Zielonego Tygodnia, którego obchody odbywają się w Brukseli, to okazja do dyskusji i zapoznania się z najnowszymi inicjatywami. A wszystko to pod hasłem „Ziemia jest tylko jedna – nie zmarnujmy jej!”.
Światowy Dzień Środowiska
Światowy Dzień Środowiska
Światowy Dzień Środowiska, zorganizowany przez ONZ , jest doskonałą okazją, aby przypomnieć o potrzebie oszczędzania energii. Zachęcamy wszystkich, by zmienili dotychczasowe przyzwyczajenia i zmniejszyli zużycie energii, może to bowiem pomóc w walce ze zmianami klimatu.
Dni Lasu i Zadrzewień
Dni Lasu i Zadrzewień
Trwają Dni Lasu i Zadrzewień. Ich tradycja narodziła się na początku XX wieku. Wtedy inicjowano pierwsze akcje sadzenia drzew przy drogach. W 1959 roku w Zarządzie Głównym Ligi Ochrony Przyrody powstał Komitet Dni Lasu, a potem Komisja Dni Lasu i Zadrzewień.
Europejski Dzień Wiatru
15 czerwca odbędzie się druga edycja europejskiego Dnia Wiatru. Z tej okazji nad jeziorem Malta w Poznaniu odbędą się koncerty, konkursy i zabawy edukacyjne – m.in. pokaz widowiskowych doświadczeń fizycznych.
Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą
Przypadający 17 czerwca Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne NZ w 1995 roku (rezolucja 49/115).
Bydgoskie Dni Ochrony Środowiska
Bydgoskie Dni Ochrony Środowiska
15 i 16 czerwca Urząd Miasta i Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej zapraszają bydgoszczan na Dni Ochrony Środowiska pod hasłem „Zasmakuj recyklingu w nowej formie”.