11 lipca: Światowy Dzień Ludności
W 1989 roku Rada Zarządzająca Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) wystąpiła z propozycją, aby 11 lipca obchodzono jako Światowy Dzień Ludności.
Europejski Dzień Parków Narodowych
Europejski Dzień Parków Narodowych
W rocznicę utworzenia pierwszego parku narodowego w Europie, obchodzony jest Europejski Dzień Parków Narodowych. Tym najstarszym europejskim parkiem narodowym jest szwedzki park narodowy Sarek utworzony 24 maja 1909 r.
Święto Polskiej Niezapominajki 2009
Już po raz siódmy na terenie RDLP w Radomiu odbędą się główne obchody Święta Polskiej Niezapominajki. W tym roku impreza będzie miała szczególny charakter w związku z 85-leciem Lasów Państwowych.
Wkrótce kolejne "Święto krowy"
W Parku Narodowym "Ujście Warty" trwają przygotowania do kolejnego "Święta krowy". Odbywająca się od pięciu lat impreza ma przypominać, jak ważną rolę w ochronie siedlisk dzikich ptaków odgrywa bydło domowe.
Szwecja: Światowy Tydzień Wody
Szwecja: Światowy Tydzień Wody
W Sztokholmie rozpoczął się Światowy Tydzień Wody. Organizatorzy przedsięwzięcia chcą, by zapewnienie wszystkim ludziom dostępu do czystej wody było jednym z najważniejszych zadań społeczności międzynarodowej.
Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej
Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej
16 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej. Został on oficjalnie ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne w 1994 roku (rezolucja 49/114).
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - 16–22 września
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - 16–22 września
Motywem przewodnim tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest  „Czyste powietrze dla wszystkich”. Zanieczyszczenia z transportu są jednym z głównych powodów niskiej jakości powietrza w miastach europejskich co ma poważny wpływ na zdrowie ich mieszkańców. Poprzez ...
Święto Drzewa
Święto Drzewa
Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku. Jest to ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew, która odbywa się  co roku 10 października. Towarzyszy jej program edukacji ekologicznej.
Dzień Bez Samochodu
Dzień Bez Samochodu
Po raz dziesiąty w Europie i czwarty w Polsce obchodzony jest Dzień Bez Samochodu. Międzynarodowa kampania ma uświadamiać, że warto chociaż jeden dzień w roku zrezygnować z samochodu na rzecz innych środków transportu miejskiego lub roweru.
Międzynarodowy Dzień Sprzeciwu wobec GMO
8 kwietnia na całym świecie, przedstawiciele różnych organizacji i instytucji a także zwyczajni ludzie zamanifestują swój sprzeciw wobec rozprzestrzeniania się GMO. Wśród ponad 1200 akcji na całej kuli ziemskiej zorganizowane zostaną m.in.: międzynarodowe debaty wideo, konferencje, koncerty, ...