Święto Ogrodów
Święto Ogrodów
Ogród Botaniczny UJ, Klub Muzyki Współczesnej "Malwa" i Stowarzyszenie "Ogrody Sztuki" zapraszają do wzięcia udziału w "Święcie Ogrodów 2008", wspólnym przedsięwzięciu w czasie którego w różny sposób będzie można pokazać wszystko co wiąże się z ogrodami, sztuką ogrodniczą i kulturą w ogrodach.
Zielony Tydzień 2008
Zielony Tydzień 2008
Tegoroczna edycja Zielonego Tygodnia, którego obchody odbywają się w Brukseli, to okazja do dyskusji i zapoznania się z najnowszymi inicjatywami. A wszystko to pod hasłem „Ziemia jest tylko jedna – nie zmarnujmy jej!”.
Światowy Dzień Środowiska
Światowy Dzień Środowiska
Światowy Dzień Środowiska, zorganizowany przez ONZ , jest doskonałą okazją, aby przypomnieć o potrzebie oszczędzania energii. Zachęcamy wszystkich, by zmienili dotychczasowe przyzwyczajenia i zmniejszyli zużycie energii, może to bowiem pomóc w walce ze zmianami klimatu.
Dni Ochrony Środowiska
Dni Ochrony Środowiska
Dni Lasu i Zadrzewień
Dni Lasu i Zadrzewień
Trwają Dni Lasu i Zadrzewień. Ich tradycja narodziła się na początku XX wieku. Wtedy inicjowano pierwsze akcje sadzenia drzew przy drogach. W 1959 roku w Zarządzie Głównym Ligi Ochrony Przyrody powstał Komitet Dni Lasu, a potem Komisja Dni Lasu i Zadrzewień.
Europejski Dzień Wiatru
15 czerwca odbędzie się druga edycja europejskiego Dnia Wiatru. Z tej okazji nad jeziorem Malta w Poznaniu odbędą się koncerty, konkursy i zabawy edukacyjne – m.in. pokaz widowiskowych doświadczeń fizycznych.
Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą
Przypadający 17 czerwca Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne NZ w 1995 roku (rezolucja 49/115).
Bydgoskie Dni Ochrony Środowiska
Bydgoskie Dni Ochrony Środowiska
15 i 16 czerwca Urząd Miasta i Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej zapraszają bydgoszczan na Dni Ochrony Środowiska pod hasłem „Zasmakuj recyklingu w nowej formie”.
Światowy Dzień Rybołówstwa
Światowy Dzień Rybołówstwa został ustanowiony przez Światową Konferencję ds. Rybołówstwa w 1984. Obchodzimy go co roku, 27 czerwca.
11 lipca: Światowy Dzień Ludności
W 1989 roku Rada Zarządzająca Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) wystąpiła z propozycją, aby 11 lipca obchodzono jako Światowy Dzień Ludności.
Pasaż zakupowy