Międzynarodowy Dzień Sprzeciwu wobec GMO
8 kwietnia na całym świecie, przedstawiciele różnych organizacji i instytucji a także zwyczajni ludzie zamanifestują swój sprzeciw wobec rozprzestrzeniania się GMO. Wśród ponad 1200 akcji na całej kuli ziemskiej zorganizowane zostaną m.in.: międzynarodowe debaty wideo, konferencje, koncerty, ...
Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu
Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu
1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu (World Vegetarian Day). Jego celem jest promocja wegetarianizmu oraz informowanie o korzyściach z niego płynących, w tym o korzyściach zdrowotnych. Święto ustanowione zostało w 1997 roku przez Międzynarodową Unię Wegetariańską.
Europejskie Dni Ptaków 2008
Europejskie Dni Ptaków 2008
Jak co roku Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zaprasza do udziału w wielkim ptasim święcie, obchodzonym w pierwszą sobotę i niedzielę października w całej Europie, a koordynowanym przez BirdLife Intenational - światową federację towarzystw ochrony ptaków. W tym roku (4 i 5. X) głównym ...
Europejski Tydzień Leśny
Europejski Tydzień Leśny
Od 20 do 24 października w całej Europie będzie trwał Tydzień Leśny. W Polsce w ramach obchodów będzie można lepiej poznać pracę leśników.
Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych
Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych
2 października przypada Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych. Szacuje się, że jedynie w Polsce w rzeźniach zabija się rocznie ok. 470 mln zwierząt, w skali całej planety jest to niemal 50 miliardów.
Światowy Dzień Zwierząt
Światowy Dzień Zwierząt
4 października, w rocznicę śmierci św. Franciszka z Asyżu - patrona ekologów i przyjaciela zwierząt, przypada Światowy Dzień Zwierząt. W dniu tym rozpoczyna się także Światowy Tydzień Zwierząt (World Animal Week). Cały październik zaś jest Miesiącem Dobroci dla Zwierząt.
Oszczędność jest w cenie
Oszczędność jest w cenie
W dniach od 4 do 8 listopada we Wrocławiu odbędą się VII Europejskie Dni Oszczędzania Energii, podczas których specjaliści z Polski i Europy omawiać będą kwestie związane z budownictwem energooszczędnym.
Światowy Dzień Żywności
Światowy Dzień Żywności
Światowy Dzień Żywności, obchodzony co roku 16 października, stanowi okazję by po raz kolejny podkreślić trudną sytuację 923 milionów ludzi na świecie, cierpiących na głód i niedożywienie.
IV Dzień Czystego Powietrza
IV Dzień Czystego Powietrza
IV Dzień Czystego Powietrza, obchodzony będzie 14 listopada 2008 r. pod patronatem: Ministra Środowiska, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.
Dzień Ryby
Dzień Ryby
Kolejny grudzień, kolejne Święta. Kolejny raz karp nie zazna spokoju. Wszyscy chcą karpia. W reklamówce, wannie, panierce, galarecie. Wymawiając słowo "karp", wszyscy mówią o żywej istocie, a równocześnie znakomita większość widzi go oczyma wyobraźni na półmisku, gotowego do spożycia. 20 grudnia ...