Dzień Ryby
Dzień Ryby
Kolejny grudzień, kolejne Święta. Kolejny raz karp nie zazna spokoju. Wszyscy chcą karpia. W reklamówce, wannie, panierce, galarecie. Wymawiając słowo "karp", wszyscy mówią o żywej istocie, a równocześnie znakomita większość widzi go oczyma wyobraźni na półmisku, gotowego do spożycia. 20 grudnia ...
Jubileusz Kampinoskiego Parku Narodowego
Jubileusz Kampinoskiego Parku Narodowego
Kampinoski Park Narodowy obchodzi swój jubileusz. 16 stycznia 2009 roku minie pół wieku od utworzenia Parku Narodowego i objęcia najwyższą formą ochrony przyrody Puszczy Kampinoskiej – klejnotu przyrodniczego Mazowsza i Polski.
Światowy Dzień Terenów Podmokłych
Światowy Dzień Terenów Podmokłych
Co roku 2 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Terenów Podmokłych. Data ta nawiązuje do dnia 02.02.1971r., kiedy w irańskim kurorcie Ramsar nad Morzem Kaspijskim została podpisana Konwencja RAMSAR.
Światowy Dzień Kota
Światowy Dzień Kota
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Kota. Nie wiadomo dokładnie, kto i w jakich okolicznościach ustanowił dzień 17 lutego świętem kota. Prawdopodobnie data ta pierwotnie przyjęła się we Włoszech. Obecnie święto obchodzone jest w wielu krajach Europy.
Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem 2009
Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem 2009
Na dzień 25.04.2009 r. przypada  Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem. W ramach działań edukacyjnych dnia 23 kwietnia 2009 r. w hotelu Novotel w Krakowie firma Virtus zorganizuje konferencję szkoleniową poświęconą degradacji środowiska zbudowanego.
20-lecie Klubu Gaja
20-lecie Klubu Gaja
15 marca 1989 roku, na dwóch słynnych już dziś drzewach w pobliżu centralnego deptaka handlowego Bielska- Białej i rzeki Białej, zawisł transparent "Nie pozwólmy wyciąć tych drzew", a w ich konarach znaleźli się Jacek Bożek i Jerzy Oszelda. Była to pierwsza bezpośrednia akcja Klubu Gaja, który ...
Dzień Ziemi 2009 w Warszawie
Dzień Ziemi 2009 w Warszawie
"Z energią chrońmy klimat" to hasło Dnia Ziemi, wokół którego koncentrować się będą wydarzenia tegorocznego święta: sesje i konferencje popularnonaukowe, konkursy, wystawy. Finałowy festyn odbędzie się 26 kwietnia 2009 r., tradycyjnie już na Polu Mokotowskim w Warszawie.
test1
teat
Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem
Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem
W roku 2008 już dziewiąty raz FABRYKA CISZY organizuje działania edukacyjne związane z promocją świadomości i znaczenia hałasu w środowisku życia człowieka oraz sposobów zmniejszenia jego wpływu poprzez odpowiednie działania. Szeroką akcję edukacyjną wspierają branżowe wydawnictwa oraz portale ...