Światowy Dzień Terenów Podmokłych
Światowy Dzień Terenów Podmokłych
Co roku 2 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Terenów Podmokłych. Data ta nawiązuje do dnia 02.02.1971r., kiedy w irańskim kurorcie Ramsar nad Morzem Kaspijskim została podpisana Konwencja RAMSAR.
Światowy Dzień Kota
Światowy Dzień Kota
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Kota. Nie wiadomo dokładnie, kto i w jakich okolicznościach ustanowił dzień 17 lutego świętem kota. Prawdopodobnie data ta pierwotnie przyjęła się we Włoszech. Obecnie święto obchodzone jest w wielu krajach Europy.
Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem 2009
Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem 2009
Na dzień 25.04.2009 r. przypada  Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem. W ramach działań edukacyjnych dnia 23 kwietnia 2009 r. w hotelu Novotel w Krakowie firma Virtus zorganizuje konferencję szkoleniową poświęconą degradacji środowiska zbudowanego.
20-lecie Klubu Gaja
20-lecie Klubu Gaja
15 marca 1989 roku, na dwóch słynnych już dziś drzewach w pobliżu centralnego deptaka handlowego Bielska- Białej i rzeki Białej, zawisł transparent "Nie pozwólmy wyciąć tych drzew", a w ich konarach znaleźli się Jacek Bożek i Jerzy Oszelda. Była to pierwsza bezpośrednia akcja Klubu Gaja, który ...
Dzień Ziemi 2009 w Warszawie
Dzień Ziemi 2009 w Warszawie
"Z energią chrońmy klimat" to hasło Dnia Ziemi, wokół którego koncentrować się będą wydarzenia tegorocznego święta: sesje i konferencje popularnonaukowe, konkursy, wystawy. Finałowy festyn odbędzie się 26 kwietnia 2009 r., tradycyjnie już na Polu Mokotowskim w Warszawie.
test1
teat
Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem
Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem
W roku 2008 już dziewiąty raz FABRYKA CISZY organizuje działania edukacyjne związane z promocją świadomości i znaczenia hałasu w środowisku życia człowieka oraz sposobów zmniejszenia jego wpływu poprzez odpowiednie działania. Szeroką akcję edukacyjną wspierają branżowe wydawnictwa oraz portale ...