Środa 22.04.2009

III Ogólnopolski Dzień Czystego Powietrza

14 listopada (środa) 2007 roku - ul. Chmielna przy Galerii Centrum o godzinie 12.00.Roztańczony, ziejący ogniem SMOG (kukła smoka wykonana ze śmieci spalanych zazwyczaj w piecach domowych) wraz z dziećmi z warszawskich szkół będzie przekonywał przechodniów, by nie godzili się na zatruwanie powietrza przez swoich sąsiadów.

Problem palenia śmieci w piecach domowych nie dotyczy tylko ubogich wsi. To raczej problem niewyedukowanych. W całym kraju na osiedlach domków jednorodzinnych i w dzielnicach willowych są ludzie, którym trzeba wykrzyczeć NIE TRUJCIE! Trzeba ludzi doinformować, nauczyć, a jak nie pomoże to i postraszyć prawnymi konsekwencjami łamania obowiązującego zakazu palenia śmieci. Dość już biernego tolerowania tego procederu. Chcemy by prawo było przestrzegane.


Podczas wydarzenia będą rozdawane ulotki, rozwiesimy transparenty, a rytm całemu wydarzeniu nadadzą przeszkadzajki z butelek plastikowych i okrzyki.

Dziennikarze otrzymają pakiet materiałów oraz informacje w jakich miejscach w kraju organizowany jest Dzień Czystego Powietrza.


Fundacja Ekologiczna ARKA organizuje Dzień Czystego Powietrza już po raz trzeci, w ramach ogólnopolskiej kampanii „NIE TRUJCIE!”, której celem jest doprowadzenie do przestrzegania w Polsce zakazu palenia śmieci.


- 28 000 Polaków, co roku umiera z powodu zanieczyszczonego powietrza (raport Komisji Europejskiej 2005 rok).
- Podczas spalania śmieci emitujemy do atmosfery: tlenek węgla i azotu, dwutlenek siarki, chlorowodór, cyjanowodór, metale ciężkie, dioksyny i furany.
- Za palenie śmieci sąd grodzki może wymierzyć grzywnę w wysokości 5 000 zł.


Więcej informacji: http://fundacjaarka.pl/


Wojciech Owczarz /0609 267 020/
Prezes Fundacji Ekologicznej ARKA

Dariusz Paczkowski /0691 314 234/
Koordynator Programów Edukacyjnych

Ocena (3.7) Oceń:
Pasaż zakupowy