Wtorek 11.05.2010

Noc Muzeów

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa
Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa zaprasza na nocne zwiedzanie Muzeum w Noc Muzeów 15 maja 2010!

W tegoroczną Noc Muzeów na zwiedzających czekają wszystkie atrakcje Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Do Muzeum, które ukryte jest wśród drzew Parku Łazienkowskiego prowadzić będzie oświetlona lampkami droga. W budynku głównym (Koszarach Kantonistów) otwarte będą wystawy stałe „Las”, „Oko w oko”, „Ptaki”, „Polski salon myśliwski XIX/XX w.
”, a od godziny 21:30 wystawa czasowa „Cwał. Wystawa fotografii Tadeusza Budzińskiego”. Podziwiać będzie można także szlacheckie powozy i akcesoria jeździeckie zgromadzone w pobliskiej Stajni Kubickiego. Muzeum czynne będzie od godziny 19:00 do 1:00 (ostatnie wejście o godz. 12:30), a zwiedzanie odbywać się będzie w grupach co 20 minut. Wstęp oczywiście bezpłatny.

Wydarzeniem wieczoru będzie spotkanie z artystą fotografem Tadeuszem Budzińskim, autorem wystawy „Cwał”. Spotkanie odbędzie się na wystawie czasowej o godzinie 20:00. Autor opowie o swojej fascynacji końmi arabskimi, których malownicze fotografie zdobić będą salę. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję do nabycia albumów fotografii przyrodniczej Budzińskiego, m.in. „Hucuły dzieci wiatru”, „Bieszczady” i nagrodzony Grand Prix Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek album „Wilk”.

Wydział Oświatowy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa
Ocena (1.5) Oceń: