Wtorek 14.04.2009

Szwecja: Światowy Tydzień Wody

W Sztokholmie rozpoczął się Światowy Tydzień Wody. Organizatorzy przedsięwzięcia chcą, by zapewnienie wszystkim ludziom dostępu do czystej wody było jednym z najważniejszych zadań społeczności międzynarodowej.

Według ekspertów, ze względu na brak odpowiednich warunków sanitarnych, codziennie na świecie umiera prawie cztery tysiące dzieci; to niemal półtora miliona rocznie.
Dlatego   zgromadzeni w Sztokholmie eksperci, politycy i biznesmeni wzywają do rozwiązania problemu dostępu do czystej wody.

"Trzeba to zrobić tak szybko jak to możliwe" -  mówi Anders Berntell, szef Sztokholmskiego Instytutu Wody. W jego opinii to skandal, że 2,5 miliarda ludzi nie ma   odpowiednich warunków sanitarnych i dodaje, że jako społeczeństwo musimy rozwiązać ten kryzys, a także   zapewnić odpowiednie ilości wody dla potrzeb rolnictwa i rosnącej liczby ludności.

Eksperci przypominają, że zapewnienie ludziom wody zdatnej do picia jest jednym z Milenijnych Celów Rozwoju, wyznaczonych przez ONZ. Na razie jednak realizacja tego celu znacznie się opóźnia i jest coraz mniej prawdopodobne, że zakończy się powodzeniem.
IAR
Ocena (0) Oceń:
Pasaż zakupowy