Środa 22.04.2009

Tydzień Czystości Wód

Od 1 do 7 kwietnia br. obchodzimy Tydzień Czystości Wód. Jego celem jest zwrócenie uwagi na konieczność ochrony naszych wód.


Tydzień aktywnie obchodzony jest w m.in. Bydgoszczy. W ramach obchodów zorganizowane zostało m.in. sprzątanie linii brzegowej wybranych cieków i zbiorników wodnych połączone z szukaniem nielegalnych wylotów. W trakcie Tygodnia Czystości Wód podpisany zostanie też kontrakt na realizacje zadań polegających na likwidacji oczyszczalni „Osowa Góra” i odprowadzeniu ścieków deszczowych z obszarów ochronnych ujęć wód „Las Gdański” i „Czyżkówko” oraz rozbudowę sieci kanalizacji deszczowej na terenie miasta.

Organizatorami obchodów Tygodnia są: Urząd Miasta Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Miejskie Wodociągi Kanalizacja Sp. z o.o., Zakład Robót Publicznych, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Bydgoszcz, Komenda Miejskiej Policji w Bydgoszczy, Straż Miejska w Bydgoszczy, Fundacja Kanał Bydgoski, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy oraz Zarząd Zlewni Noteci z siedzibą w Bydgoszczy.
Źródło: www.bydgoszcz.pl
Ocena (0) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy