Chcemy tchnąć trochę życia w nudną branżę opakowań spożywczych

ECOmonster

„Chcemy tchnąć trochę życia w nudną branże opakowań spożywczych. (…) Chcemy stworzyć produkty, które staną się ciekawą alternatywą dla plastikowego trendu jednorazówek, panującego obecnie w sklepach spożywczych” ‒ mówi w wywiadzie dla Ekologia.pl Bartłomiej Iwański, pomysłodawca ECOmonster.


Joanna Szubierajska: Ekologiczne torby wykonane z papieru pochodzącego z recyklingu – wydaje mi się, że to już było
 
Bartłomiej Iwański: Zgadza się, papierowe torby pochodzące z recyklingu to rzeczywiście żadna nowość. Wystartowaliśmy z projektem, bo chcemy tchnąć trochę życia w nudną branże opakowań spożywczych. Planujemy wprowadzić innowacyjne rozwiązania sprzedażowe, które mają uatrakcyjnić produkty ECOmonster, zwiększyć popularność toreb papierowych pochodzących z recyklingu. Chcemy stworzyć produkty, które staną się ciekawą alternatywą dla plastikowego trendu jednorazówek, panującego obecnie w sklepach spożywczych.

Bo obecnie największym problemem branży opakowań spożywczych jest „czas życia” produktu, dla plastikowej reklamówki wynosi on średnio 25 minut! To czas, w jakim docieramy ze sklepu do domu.

Czym chcecie się wyróżnić na rynku opakowań?

ECOmonster to więcej niż torby, to w pewnym sensie ideologia, styl życia. Założeniem start-upu jest wprowadzenie na rynek nowych rozwiązań, które mają spotęgować ekologiczny charakter naszych produktów.

Ale papierowe torby wydają się mniej trwałe niż popularne foliówki

Z tą trwałością plastikowych jednorazówek to różnie bywa, większości z nas pewnie zdarzyło się porwać taką reklamówkę w czasie pakowania zakupów. Należy pamiętać, że materiał odpowiadający za trwałość „foliówki” wpływa również na czas biodegradacji plastikowych reklamówek, który wynosi nawet kilkaset lat!

Myślę, że z perspektywy czasu, znając „cykl życia” plastikowych reklamówek należy zastanowić się jak zachęcić klientów do ponownego użycia zakupionych toreb.

wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy