Homeopatia nie ma nic wspólnego z medycyną – wywiad z prof. Andrzejem Gregosiewiczem

prof. zw. dr. hab. n. med. Andrzej Gregosiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinieprof. zw. dr. hab. n. med. Andrzej Gregosiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Co ma wspólnego homeopatia z medycyną i leczeniem? Na te i inne pytania odpowiada prof. zw. dr. hab. n. med. Andrzej Gregosiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.Joanna Szubierajska: Czy homeopatia to oficjalna specjalność medyczna, oryginalna metoda lecznicza, czy też jakieś zupełnie inne zjawisko?

Prof. Andrzej Gregosiewicz: Bądźmy poważni. Homeopatia nie ma nic wspólnego z leczeniem i medycyną. To zwykły zabobon, który opiera się na ludowym przysłowiu, mówiącym, że „podobne należy leczyć podobnym”. Przekładając ten absurd na ludzki język możemy powiedzieć, że „wodę należy suszyć wodą”. Dobrze, że światowa nauka już dawno wyrzuciła tę Magic-Based Medicine (medycynę opartą na magii) na śmietnik historii lecznictwa. Gorzej, że Medycyna Oparta na Dowodach nie postawiła sprawy jasno i nie odebrała oszustom dyplomów. Najgorzej jednak, że zaczęła ignorować te brednie.

To chyba było najlepsze wyjście

Otóż nie. Mafia cwaniaków zwietrzyła swoją szansę i podrzuciła tego bękarta lekarskim nieudacznikom, którzy nie radzili sobie z prawdziwą medycyną. Przy ich czynnym udziale ten genetyczny niedorozwój powoli dojrzewał. Oczywiście na pozór, gdyż nigdy nie przekroczył poziomu „zabawy w doktora”. Nie było, zatem wyjścia. Mafia musiała dopracować ideologię. Nie było łatwo, bo trzeba było unikać związków z logiką, dedukcją, indukcją i wszelkimi innymi sposobami rozumowania. Przyznaję, że udało się nad podziw. Stworzono kosmiczny gmach, którego budulcem było kłamstwo, spoiwem oszustwo, a źródłem dochodów głupota polityków, których „przekonano”, że można zrobić duże pieniądze na legalnej sprzedaży NICZEGO. Gmach okazał się niezniszczalny i spokojnie dotrwał do XXI wieku.
Moim zdaniem
Czy stosowałeś/stosowałaś kiedyś homeopatię?
Ocena (3.7) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy