Świece groźne dla zdrowia i środowiska. Wywiad z Bartoszem Bukowskim z Natural Bee

Przytulne wieczory z ulubioną książką i relaksującą muzyką. A może romantyczna kolacja z ukochaną osobą. Takim chwilom towarzyszy często blask świec. Kupując świece nie zastanawiamy się, jaki wpływ wywierają na nasze zdrowie i na środowisko. A może warto? O tym, dlaczego należy postawić na świecie naturalne, a czemu powinno się unikać tych parafinowych mówi w wywiadzie dla Ekologia.pl Bartosz Bukowski z firmy Natural Bee.fot. Natural beefot. Natural bee

Joanna Szubierajska: Kto stoi za Natural Bee?


Bartosz Bukowski Natural Bee: Często zadawane pytanie, jednocześnie dość przyjemne. Niektórzy patrząc na prowadzone przez nas konto na Instagramie czy też na Facebooku myślą, że zajmujemy się masową produkcją świec z wosku pszczelego. Jednak to nie tylko produkcja, ale nasza pasja. Jesteśmy młodym małżeństwem, które małymi kroczkami próbuje odnaleźć szczęście w biznesie handmade.

Skąd pomysł na założenie takiego biznesu? Jak wyglądały początki Waszej działalności?

Skąd pomysł? Od zawsze każde z nas chciało prowadzić własny biznes. Wszystko wyszło jakoś samoistnie, odpowiedni moment, pomysł i jego realizacja. Zawsze lubiliśmy kiedy w naszym domu było czuć ciepło domowego ogniska, a jednocześnie lubiliśmy bliskość natury

Początki nigdy nie są łatwe, u nas też nie były. Najtrudniej było znaleźć dostawcę prawdziwego, 100 proc. wosku pszczelego. To było dla nas nie lada wyzwanie, kolejne telefony, kolejne przesyłki z woskiem. Momentów zwątpienia było wiele, wiele straconych miesięcy. Ale zawsze przyświecała nam myśl, że nic nie dzieje się bez powodu, że wszystko ma swój plan i na wszystko przyjdzie czas. Tak też się stało w momencie kiedy podjęliśmy już decyzję o rezygnacji udało się znaleźć dostawcę i później jakoś wszystko ułożyło się już samo.

Dlaczego akurat świece?


Świece palą się u nas w domu każdego wieczoru, tak też zaczęła się nasz przygoda z tym produktem. Zaczęliśmy zgłębiać wiedzę na ten temat i natknęliśmy się na dość ciekawy artykuł, w którym była odpowiedź na nasze pytanie. Przeczytaliśmy o szkodliwości palenia świec parafinowych i tego dnia pozbyliśmy się wszystkich świec z naszego domu. Szukaliśmy świec, które byłyby dobrą alternatywą. Świece z wosku pszczelego, jeszcze kilka lat temu były trudnym do dostania produktem. Owszem można było znaleźć świece w kształcie figurek - piesków, kotków i innych, ale nie o to nam chodziło, szukaliśmy świec o klasycznych kształtach. Czytając wiele na ten temat dowiedzieliśmy się także, że świece z wosku pszczelego mają bardzo korzystny wpływ na górne drogi oddechowe. I owszem, od czasu palenia przez nas świec z wosku pszczelego zakończyły się jakiekolwiek infekcje. Stworzyliśmy coś czego nam brakowało, a teraz chcemy się tym dzielić z innymi.
Ocena (5.0) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy