Tworzymy kosmetyki, których same chcemy używać. Wywiad z Aleksandrą Paczkowską-Borkowską

Na jakich składnikach bazują kosmetyki be organic? A jakich składników na pewno w nich nie znajdziemy?Receptura siedmiu kosmetyków be organic wykorzystuje obecnie około 30 składników naturalnych – są nimi certyfikowane ekstrakty, oleje roślinne i inne substancje wywodzące się z natury, takie jak sól morska czy cukier trzcinowy. To często esencje roślin długowiecznych, wiecznie zielonych czy kserofitów, przystosowanych do wyjątkowo nieprzyjaznych warunków: suszy, chłodu, silnego zasolenia czy dużej wysokości. Na liście naszych składników są też rzadko używane ekstrakty z wąkrotki azjatyckiej czy szałwii muszkatołowej oraz oleje znane już dobrze współczesnej kosmetologii: arganowy, jojoba, makadamia czy nagietkowy.

Ich stężenie w kosmetykach be organic zbliża się do 100 proc.. Krem do twarzy, który musi wykonywać aż siedem zadań specjalnych, w tym: regenerować, odżywiać, ujędrnić czy wygładzić zmarszczki, zawiera ich 97 proc.. Masło do ciała to 98,5% esencji natury, peeling do twarzy – 99%, a organiczny, tłoczony ręcznie na zimno olej kokosowy jest w 100% naturalny. Kosmetyki są odpowiednie dla wegan, nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego ani nie były testowane na zwierzętach. Nie znajdziemy w nich szkodliwych parabenów, silikonów, syntetycznych zagęstników, wazeliny, PEG-ów, etanoloamin, barwników, SLES, olejów mineralnych czy EDTA.

Oferta firmy na razie jest skromna. Czy mają Panie w planie jakieś nowe projekty  kosmetyczne?

Wąski asortyment to odzwierciedlenie idei kosmetyków organicznych: zawarte w nich naturalne substancje dostosowują się do indywidualnych potrzeb skóry; np. kiedy trzeba, wspierają jej nawilżanie i natłuszczanie, w innych przypadkach: hamują produkcję sebum. Dlatego jeden produkt nadaje się do wszystkich rodzajów skóry i jest odpowiedzią na różne jej problemy. Planujemy jednak kilka nowości. Czytelniczki portalu ekologia.pl na pewno dowiedzą się o nich w pierwszej kolejności.

Cała sztuka polega na tym, żeby się wyróżnić wśród konkurencji. Czym się wyróżniają kosmetyki be organic na tle innych?

Naturalne kompozycje, brak szkodliwych składników syntetycznych, przyjemna konsystencja, łatwe wchłanianie, nienarzucające się zapachy – to nasze atuty. W ramach działalności rodzinnej firmy tworzymy organiczne, bezpieczne kosmetyki, których same chcemy używać, a które jednocześnie mają przystępne ceny i szeroką sieć dystrybucji poprzez apteki.

Minęło zaledwie kilka miesięcy od premiery kosmetyków. Co liczy się na starcie? Odwaga? Pomysł? A może po prostu szczęście?
 
Na pewno mieszanka wszystkich trzech cech, choć jestem przekonana, że tworząc produkt najwyższej jakości istotnie temu szczęściu pomagamy.

Joanna Szubierajska, Ekologia.pl


Moim zdaniem
Używasz kosmetyków ekologicznych polskich marek?
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy