Zdrowie - Ekologia.pl
Ekologia.pl Zdrowie

Zdrowie

Objawy i leczenie SIBO
Choroby
Tych objawów nie możesz ignorować! Sprawdź, jak ta mało znana choroba wpływa na Twoje zdrowie

Międzynarodowe badania wskazują, że na SIBO cierpi dziś nawet jedna trzecia pacjentów zgłaszających dolegliwości gastryczne. Dziwnie brzmiącą nazwę rozszyfrować można jako przerost flory bakteryjnej jelita cienkiego (z ang. Small Intestine Bacterial Overgrowth). W skrócie chodzi o sytuację, w której bakterie, które normalnie nam służą, namnażają się niekontrolowanie i zatruwają nam życie. Wyjaśniamy jak walczyć z…

Poszukiwanie relacji z drugim człowiekiem chroni przed stresem i depresją. Źródło: shutterstock
Medycyna rodzinna
10 prostych nawyków, które poprawią Twoje zdrowie psychiczne!

Choroby, konflikty, presja czasu, strata bliskich czy polityczne zawieruchy negatywnie wpływają na zdrowie psychiczne jednostki. Czasem niewiele potrzeba, aby z powodu codziennego stresu rozwinęły się problemy, które utrudniają normalne funkcjonowanie, a, co gorsza, mogą również odbijać się na zdrowiu. Higiena mentalna zdaniem psychologów jest tak samo ważna jak szczotkowanie zębów czy mycie rąk. Poznaj 10 nawyków, które pomogą ci zadbać o psychiczny spokój.

Herbatka z ziela przywrotnika pospolitego, polecana nawet ciężarnym, fot. FotoHelin/Shutterstock
Witaminy i suplementy
Te zioła każda kobieta powinna znać! Odkryj ich moc

Począwszy od okresu dojrzewania, a skończywszy na menopauzie, kobiety podlegają huśtawce hormonów, która wpływa na nastrój, figurę, urodę, a przede wszystkim zdrowie. Odpowiednio dobrane zioła mogą w łagodny i bezpieczny sposób przywrócić równowagę wewnętrzną, a przy okazji poprawić stan cery oraz samopoczucie. Sprawdź które i jak stosować, aby przyniosły maksimum pożytku!