Nie krój marchewki – będziesz zdrowszy!
Nie krój marchewki – będziesz zdrowszy!
Przeciwnowotworowe działanie marchewki zostało udowodnione podczas wielu badań. Jednak okazuje się, że aby w pełni z niego korzystać, nie powinniśmy kroić marchewki przed gotowaniem.Nie krój marchewki – będziesz zdrowszy!
Jabłuszko dziennie dla zdrowia i urody
Jabłka to jedne z najpopularniejszych owoców. Wystarczy jedno jabłko dziennie, aby zachować nie tylko zdrowie, ale również szczupłą sylwetkę – przekonują naukowcy. Dlaczego warto jeść jabłka? Co stoi za cennymi wartościami tego owocu?
Nie podejmujemy prób, by żyć zdrowiej
Polacy mają stosunkowo dużą wiedzę na temat zdrowego stylu życia, jednak nie wykorzystują jej w praktyce. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Polska, ponad połowa z nas nie chce prowadzić zdrowszego i bardziej aktywnego stylu życia.
Zaburzenia smaku mogą być przyczyną otyłości
Zaburzenia smaku mogą być przyczyną otyłości
Odsetek dzieci z nadwagą i otyłością w Polsce rośnie w alarmującym tempie. Coraz większe jest również zainteresowanie krajowymi programami społecznymi ułatwiającymi młodym ludziom dostęp do specjalistów, uzyskanie fachowej diagnozy i porad w zakresie diety oraz wsparcie przy odchudzaniu. ...
Sztuka prawidłowego parzenia herbaty
Herbata to jeden z najszlachetniejszych napojów na świecie. Tradycja jej parzenia przywędrowała do nas wraz z różnymi jej gatunkami. Aby wydobyć głębię smaku i aromatu, a także moc właściwości prozdrowotnych, warto wiedzieć jak ją przyrządzić.
Nieświeżą wędlinę można zareklamować
Nieświeżą wędlinę można zareklamować
O składnikach wędliny pakowanej dowiemy się z etykiety, sprzedawanej luzem – z wywieszki przy produkcie. Niestety, obowiązki informacyjne są rzadko przestrzegane przez sprzedawców – informuje U Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Uwaga! Biały ryż może sprzyjać cukrzycy
Uwaga! Biały ryż może sprzyjać cukrzycy
Zastępując biały ryż ryżem brązowym oraz chlebem pełnoziarnistym można skutecznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę nawet o jedną trzecią – informuje pismo „Archives of Internal Medicine”.
Ile jest tak naprawdę soku w 100 procentowym soku?
Ile jest tak naprawdę soku w 100 procentowym soku?
Czy sok pomarańczowy rzeczywiście jest pomarańczowy? Czy napój jest tak samo zdrowy jak sok? Co kryje się pod nazwą light? Na te i inne pytania próbuje znaleźć odpowiedź Parlament Europejski, który wziął pod lupę soki owocowe. Ich spożycie w UE dwukrotnie wzrosło w ostatnich dwudziestu ...
Pięć porcji warzyw, owoców lub soku każdego dnia
Pięć porcji warzyw, owoców lub soku każdego dnia
Każde warzywo i owoc, każda szklanka soku kryje w sobie olbrzymie bogactwo witamin i składników odżywczych, które doskonale wzmacniają nasz organizm, sprawiając, że jesteśmy pełni energii i witalności. Aby dobrze zbilansować swoją dietę, warto wiedzieć, w czym kryją się najważniejsze dla ...
W lasach nadal można spotkać kleszcze
W lasach nadal można spotkać kleszcze
Wrzesień jest ulubionym miesiącem grzybiarzy. Niestety w leśnych zakamarkach kryją się kleszcze. Jak wiadomo, ich ukąszenie może skończyć się groźną chorobą. Co powinniśmy widzieć o tych pajęczakach i jak możemy się przed nimi bronić?