Brytyjskie produkty spożywcze dla dzieci szkodliwe

Produkty spożywcze przeznaczone dla dzieci są bardzo szkodliwe - wynika z brytyjskiego raportu przedstawionego przez dziennik „The Guardian”.Fot. childrensfoodcampaign.netFot. childrensfoodcampaign.net

Organizacja Children's Food Campaign uznała za szkodliwe dla zdrowia dzieci aż połowę ze 107 przebadanych produktów przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych i dostępnych w najpopularniejszych brytyjskich supermarketach. W produktach tych jest za dużo tłuszczów nasyconych, cukru i soli.

Najgorzej w tych badaniach wypadła firma Heinz. Okazało się, że 100 g jej ciasteczek zawiera więcej nasyconych tłuszczów niż w cheeseburger z McDonald's. Inne produkty, które zostały uznane za szczególnie szkodliwe to wyroby popularnej na Wyspach firmy Cow & Gate, zawierające zbyt duże ilości cukru i herbatniki Baby Balance, wycofane ze sklepów ze względu na obecność powodujących choroby serca tłuszczów trans.

Celem Children's Food Campaign jest promocja zdrowia wśród najmłodszych i ich ochrona przed zalewem niezdrowej żywności. Działania organizacji skupiają się na edukacji oraz zabiegach polegających na wprowadzaniu zdrowych posiłków w szkołach, ochrony dzieci przed reklamami szkodliwych produktów oraz znakowania żywności w jasny przejrzysty sposób ze względu na ich wartości odżywcze i zdrowotne.
Źródło: Obywatel
Ocena (2.5) Oceń: