Witaminy, które wzmacniają ochronę przeciwsłoneczną

Kremy z wysokim filtrem nie są w stanie zapewnić nam w 100% bezpiecznej kąpieli słonecznej. Poza stosowaniem preparatów do użytku zewnętrznego, powinniśmy bowiem pamiętać o odpowiedniej diecie, pełnej witamin, które wzmocnią naszą ochronę przeciwsłoneczną. Po jakie suplementy należy sięgnąć, żeby przygotować skórę na działanie letniego słońca?fot. shutterstockfot. shutterstock
  1. Witamina C, E i karoten
  2. Zaplanuj wakacje z głową
W kontakcie ze słońcem najważniejszy jest umiar i rozsądek. Przed wyjściem na zewnątrz w słoneczny dzień należy zaaplikować na skórę dobrej jakości krem z filtrem. W okresie wiosenno-letnim powinniśmy także zażywać witaminowe suplementy diety, które pozwolą nam cieszyć się naturalną, zdrową, a przede wszystkim – bezpieczną opalenizną.

Witamina C, E i karoten

Aby przygotować naszą skórę na słoneczną kąpiel, warto włączyć do diety naturalne suplementy z witaminą C, witaminą E oraz karotenoidami. Zażywanie takich preparatów uchroni nas przed skutkami ubocznymi opalania. Zwiększenie spożycia substancji przeciwutleniających ochroni bowiem nasze komórki przed uszkodzeniami wynikającymi z działania wolnych rodników.

Zaplanuj wakacje z głową

Eksperci radzą, aby witaminową kurację zacząć ok. 30 dni przed planowanym opalaniem. Z tego względu, planując urlop w nadmorskim kurorcie, warto z odpowiednim wyprzedzeniem zadbać o odżywienie ciała od wewnątrz, aby było gotowe na przyjęcie dużej dawki promieni słonecznych. Przed wyjazdem należy też zaopatrzyć się w dobry jakościowo krem z wysokim filtrem. Tego rodzaju profilaktyka sprawi, że kąpiel słoneczna będzie o wiele bardziej bezpieczna dla naszego zdrowia.
Ekologia.pl (Alicja Chrząszcz)

Bibliografia

  1. “https://www.hollandandbarrett.com/the-health-hub/natural-beauty/skincare/suncare/top-natural-spf-boosters/”; data dostępu: 2020-06-16
Ocena (3.0) Oceń: