Naturalne mikstury dla ciśnieniowców

pixabay.compixabay.com

Współcześnie nadciśnienie tętnicze stanowi niezwykle powszechny problem. U jego podstaw leży z reguły niezdrowy tryb życia zdominowany przez stres, używki i nieodpowiednią dietę. Mimo że na rynku są dostępne specjalistyczne farmaceutyki skutecznie obniżające ciśnienie, nie rozwiązują one przyczyn tej nieprawidłowości. Na szczęście istnieją naturalne sposoby na wyregulowanie pracy układu krwionośnego.


Poza tym, że ciśnieniowcy w pierwszej kolejności powinni zrezygnować z takich używek, jak kawa i papierosy, nie bez znaczenia pozostaje również ich dieta. Nie dość, że należy ją indywidualnie zbilansować, to jeszcze warto umieścić w niej odpowiednie produkty.  Osoby z nadciśnieniem powinny spożywać jak najwięcej dań z burakiem, brokułami, selerem i szpinakiem. W ich kuchni nie może również zabraknąć takich przypraw, jak cynamon, pieprz i imbir. Na deser zaś warto im proponować potrawy na bazie wody kokosowej, migdałów i bananów.
Zsiadłe mleko z cynamonem i sok z buraka ćwikłowego szybko obniżą ciśnienie

Istnieją również specjalne mikstury przygotowywane z produktów o działaniu zapobiegającym nagłym skokom ciśnienia. Osoby z nadciśnieniem, poza terapią farmaceutykami, powinny jak najczęściej pić kwaśne mleko przyprawione cynamonem, a także wprowadzić do diety sok wyciśnięty z buraka ćwikłowego. W celu przygotowania mlecznej mikstury wystarczy dodać do szklanki zsiadłego mleka dwie łyżeczki cynamonu cejlońskiego, a następnie wszystko dokładnie wymieszać i odstawić na kilkadziesiąt minut. Po tym czasie mieszanka nadaje się do spożycia. Zarówno mix cynamonowy, jak i sok z buraka są w stanie obniżyć ciśnienie już w ciągu kilku minut. Aby na stałe wyregulować ciśnienie, warto spożywać takie mieszanki regularnie. Unormowany tryb życia, odstawienie używek, a także odpowiednio ułożona dieta są w stanie zapobiec nagłym wahaniom ciśnienia i stanowią doskonałe wsparcie zaleconej przez lekarza kuracji lekami.
Alicja Chrząszcz

Źródło: www.sekrety-zdrowia.org
Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Ocena (1.0) Oceń: