Pogoda na 5 dni (24 – 28 września 2012 r.)
W pierwszy jesienny poniedziałek, 24 września o pogodzie nad Polską decydować będzie cyrkulacja z południowego wschodu. Tylko na Mazurach, w Suwalskiem i na Podlasiu wiatr z północnego zachodu. Na Wybrzeżu po 15 stopni w Szczecinie i w Trójmieście, 13 stopni w Słupsku i Koszalinie. Także 15 stopniu spodziewanych jest na Warmii i Mazurach, zaś przy granicy z Litwą o dwa stopnie mniej. Na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce ok. 16 stopni, na Kujawach – 14 (podobnie na Podlasiu). Na Mazowszu jak w Gdańsku – stopni 15. Cieplej na Ziemi Łódzkiej i Ziemi Lubelskiej do 18 stopni. Na Śląsku Dolnym 22 stopnie, na Górnym i w centralnej Małopolsce – 23. Na Podkarpaciu i w Bieszczadach 21 stopni, do 20 stopni ciepła na Podhalu. Pochmurno na północy, północnym wschodzie i na Dolnym Śląsku. Pogoda deszczowa na Nizinie Szczecińskiej. Nad resztą RP sporo słońca i tylko niewielkie zachmurzenie. Nocą najchłodniej od Elbląga po Augustów – 8 stopni, najcieplej na Dolnym Śląsku – do 13 stopni.
25 września, we wtorek nad RP napłynie powietrze z południowego zachodu. Temperatura nieznacznie wzrośnie. Nad Bałtykiem od 20 stopni w Szczecinie do 18 stopni w Gdańsku. 16 stopni na Warmii i Mazurach i 15 w rejonie Augustowa. Na Podlasiu ok. 16 stopni. Na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku po 20 stopni ciepła. Na Kujawach, Ziemi Łódzkiej, Mazowszu i Ziemi Lubelskiej przewidywanych jest 18 stopni. Jeszcze cieplejsza pogoda na południu kraju. 20 stopni w Krakowie, 21 od Sandomierza po Rzeszów, do 23 stopni w okolicach Przemyśla. Oziębi się za to nieznacznie pod Tatrami. Słońce tylko w Wielkopolsce, na Kujawach i Ziemi Łódzkiej. Nad resztą Polski chmury, deszcz może padać od Koszalina po Malbork, w okolicach Białegostoku i Zamościa, a także w rejonie Krakowa. W nocy najchłodniej w Górach Świętokrzyskich – 12 stopni, najcieplej ponownie na Dolnym Śląsku – do 16 stopni.
W środę, 26 września podobnie jak w poniedziałek pogodę nad Polską kształtować będzie wiatr z południowego wschodu. Na północy kraju odnotujemy: 22 stopnie w Szczecinie, 21 od Mielna po Mazury i 19 stopni w Suwalskiem. W dzielnicach centralnych ok. 23 stopni, na południu jeszcze cieplej – od 24 do 25 stopni. Jedynie pod Tatrami 22 stopnie ciepła. Poza Wybrzeżem dużo słońca. Pogoda bezdeszczowa w całej RP. Nocą najchłodniej na północy – ok. 14 stopni, najwyższa temperatura – 17 stopni od Biłgoraja po Zamość.
27 września, w czwartek wiatr z południa, tylko na Nizinie Szczecińskiej z południowego zachodu. Na północnych obszarach Polski temperatury oscylować mają w przedziale 21 do 22 stopni, przy czym lokalnie w okolicach Koszalina spodziewanych jest 19 stopni. Od Ziemi Lubuskiej po Podlasie – 22 stopnie, 24 w centrum. Im dalej na południe, tym cieplejsza pogoda: 27 do 28 stopni, w rejonie Przemyśla nawet stopni 30. Na Podhalu 23 – 24 stopnie. Deszcz od Szczecina po Słupsk. Poza tym dużo słońca. W nocy spodziewanych jest 13 stopni na północy, gdzie najzimniej, do 18 w rejonie Zamościa i Hrubieszowa.
W piątek, 28 września wiatry zmienne, głównie z południa i południowego zachodu. Nad Bałtykiem najzimniej w Mielnie – tylko 19 stopni. Poza tym cała północ Polski powinna mieć temperaturę ok. 23 stopni. Na pogodę w dzielnicach centralnych wpłyną temperatury od 24-26 stopni. Na Ziemi Lubelskiej i w okolicach Przemyśla ma być 27 stopni, na Górnym Śląsku, w okolicach Krakowa, Mielca i Tarnowa do 29 stopni ciepła. Pod Tatrami – jak dzień wcześniej – do 24 stopni. Niebo zachmurzy się wzdłuż całej granicy północnej i na Podlasiu. Poza tym mało chmur i udany początek weekendu.
Subscribe
0 komentarzy
Zobacz najnowsze artykuły
Przyroda
Ciekawostki przyrodnicze