Prognoza pogody na weekend (31 sierpnia – 2 września 2012)
Ekologia.pl Pogoda Wiadomości Prognoza pogody na weekend (31 sierpnia – 2 września 2012)

Prognoza pogody na weekend (31 sierpnia – 2 września 2012)

deszcz, pochmurno
fot. sxc.hu
W piątek 31 sierpnia, pomiędzy Odrą a Wisłą wiatr z południowego wschodu, pomiędzy Wisłą a Bugiem – z zachodu i północnego zachodu. Nad Bałtykiem od 22 stopni w Szczecinie do 20 w Koszalinie i Gdańsku. Od Elbląga po Augustów – 21 do 22 stopni. W Wielkopolsce i na Kujawach stopni 20, 23 stopnie na Podlasiu. Od 21 do 22 stopni na Dolnym Śląsku, Ziemi Łódzkiej i Mazowszu, 26-27 stopni od Polesia Zachodniego przez Wyżynę Lubelską i Roztocze Lwowsko-Tomaszowskie do Podkarpacia. Na Górnym Śląsku i w centralnej Małopolsce 25 stopni, w Tatrach – 22 stopnie. Prognozy długoterminowe twierdzą, iż słońce pojawi się tylko pomiędzy Sanem, Wisłą a Wieprzem. Poza tym pochmurna pogoda nad niemal całą Polską, a nad Bałtykiem, na Warmii i okolicach Krakowa silne burze. Nocą od 15 stopni ciepła w okolicach Słupska i Lęborka do 18 pomiędzy Łodzią a Krakowem.

1 września, sobota, ma przynieść podobny typ pogody. Wiatr z północnego zachodu, tylko w okolicach Suwałk i Białegostoku zachodni. Na północy Polski najcieplej w Trójmieście – 19 stopni, najchłodniej w Augustowie – stopni 17. Poza tym w całym kraju od 18 do 20 stopni. Najcieplej na Podkarpaciu i w Bieszczadach – do 25 stopni ciepła. Zachmurzenie duże i umiarkowane nad całym obszarem RP. Najwięcej słońca prognozowane jest na ziemi Lubuskiej i na Wybrzeżu. Tam też najmniejsze szanse na opady deszczu. Poza tym padać powinno wszędzie, z największą intensywnością na wschodzie Polski. W nocy najchłodniej na dolnym Śląsku – tylko 8 stopni, najcieplej pomiędzy Zamościem, Biłgorajem a Tarnowem – do 14 stopni.

W niedzielę, 2 września powietrze napływać będzie z południowego zachodu, a na krańcach północno-wschodnich – z zachodu. Nieco cieplej, niż w sobotę. Nad morzem od 21 stopni w Świnoujściu do 19-20 w Gdańsku. Na Warmii, Mazurach i w Suwalskiem od 20 do 21 stopni. Podobnie – około 23 stopni prognozy długoterminowe przewidują we Wrocławiu, Toruniu i Warszawie. Nad resztą RP średnio 22 stopnie, poza Bieszczadami, gdzie temperatura może dojść do stopni 23. Najchłodniej u podnóża Tatr – tylko 18 stopni. Pochmurna pogoda głównie nad Bałtykiem i tylko tam spodziewane są niewielkie opady deszczu. Najwięcej słońca nad Górnym Śląskiem i pograniczem polsko-litewskim. Poza tym zachmurzenie małe i umiarkowane.

4.7/5 - (7 votes)
Post Banner
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments