Pogoda na weekend, 6-7 lipca 2024 roku
Ekologia.pl Pogoda Prognoza pogody na weekend, 6-7 lipca 2024 roku

Prognoza pogody na weekend, 6-7 lipca 2024 roku

Przed nami bardzo ciepły weekend, ale ze zmienną pogodą.  Lokalnie prognozowane są opady deszczu i burze. Jakie są prognozy na sobotę i niedzielę? Gdzie pojawią się upały?

Pogoda na weekend, 6-lipca 2024 roku

Fot. Marina Zezelina/Shutterstock

W sobotę, 6 lipca 2024 roku, dominować będzie na ogół pogodna aura. Tylko wieczorem od zachodu do Polski będzie wchodził front atmosferyczny, który przyniesie większe zachmurzenie, opady deszczu I burze. Burzom towarzyszyć będą silne porywy wiatru, które lokalnie mogą dochodzić do około 90-100 km/h – alarmuje IMGW.  Prognozowana wysokość opadów w burzach to około 30 mm. Burzom towarzyszyć będzie lokalnie także grad. Na termometrach zobaczymy od 22 st. C w Gdańsku, 24 st. C w Olsztynie,  26 st. C w Szczecinie, 27 st. C w Warszawie i Rzeszowie, do 29 st. C w Opolu i Wrocławiu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, momentami dość silny,  z kierunków południowych.

W niedzielę, 7 lipca 2024 roku, w Polsce pojawi się zachmurzenie zmienne z licznymi rozpogodzeniami. Jak prognozuje IMGW na wschodzie i południu kraju mogą pojawić się burze, lokalnie także  z gradem. Kontrast termiczny podzieli Polskę – najcieplej, bo aż 32 st. C będzie w Rzeszowie, z kolei najniższych wartości spodziewać się możemy nad morzem, w Gdańsku termometry wskażą maksymalnie 19 st. C.  Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zmieniających się. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.

Zobacz także – prognoza pogody na lipiec 2024 roku.

Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments