Jesteś tutaj:

Oświęcim, Polska - pogoda . Prognoza pogody dla Oświęcimia.

Wtorek, 26 września 2023 Wschód słońca: 6:35 Zachód słońca: 18:33
Noc (2300 - 500)
czyste niebo
18°C
1025hPa
10km/h, wschodni
0mm
Rano (500 - 1100)
czyste niebo
14°C
1025hPa
10km/h, wschodni
0mm
Południe (1100 - 1700)
czyste niebo
25°C
1025hPa
6km/h, wschodni
0mm
Wieczór (1700 - 2300)
czyste niebo
19°C
1023hPa
5km/h, wschodni
0mm

Oceń stronę:
4.0 z 5 / głosów 7
Oświęcim

Oświęcim – miasto w Polsce położone w województwie małopolskim, w powiecie oświęcimskim, w gminie Oświęcim.

Powierzchnia*: 30.00 km²
Liczba ludności*: 39 893

* Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2013 r.

Oświęcim, Polska – pogoda. Prognoza pogody dla Oświęcimia

Na naszym portalu informacyjnym jest dostępna aktualna prognoza pogody dla Oświęcimia, zarówno godzinowa, jak i długoterminowa. Jeśli mieszkasz w tym mieście lub planujesz je odwiedzić, zebrane dane pomogą Ci przygotować się na każde warunki pogodowe. Pory roku bywają kapryśne, dlatego śledzenie aktualnych warunków atmosferycznych w regionie warto wdrożyć do codziennej rutyny. Na Ekologia.pl korzystamy z danych ze sprawdzonych stacji meteorologicznych, dlatego warto nas odwiedzać na bieżąco.

W dzisiejszych czasach profesjonalne stacje korzystają z nowoczesnych technologii, które umożliwiają ustalenie pogody na najbliższe dni z dużą dokładnością. Jednak aura zmienia się dynamicznie, dlatego prognozy godzinowe i długoterminowe nie są wiarygodne w stu procentach. Mimo to podawane przez meteorologów informacje dotyczące spodziewanych wiatrów, opadów deszczu i śniegu czy temperatury powietrza są niezwykle przydatne zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm działających w wielu branżach.

Prognoza pogody – historia pomiarów

Najprawdopodobniej już od czasów rewolucji neolitycznej ludzie zajmowali się przewidywaniem czasowych i przestrzennych zmian stanu atmosfery. Takie informacje były kluczowe przede wszystkim ze względu na rolnictwo, silnie uzależnione od kaprysów pogody. Pierwotnie meteorologia opierała się na obserwacji lokalnych wahań pogodowych, co w niektórych przypadkach dawało całkiem dobre rezultaty. Przykładowo już w starożytności odkryto, że różowe niebo o zachodzie słońca może zwiastować deszczowy dzień.Przełom w ustalaniu prognozy pogody nastał dopiero w pierwszej połowie XIX wieku, za sprawą wynalezienia telegrafu. Z pomocą tego wynalazku można było zgromadzić lokalne obserwacje z różnych części kraju i na ich podstawie ustalić przewidywania zmian stanu atmosfery z większą dokładnością. W XX wieku zaobserwowano dynamiczny rozwój technologii służących do pomiarów godzinowych i długoterminowych. Przełom nastał wraz z wykorzystaniem komputerów, które mogły znacznie szybciej dokonywać niezbędnych obliczeń, którymi wcześniej zajmowali się ludzie.Pogoda długoterminowa Oświęcim


Na stronie Ekologia.pl regularnie publikowana jest pogoda długoterminowa dla Oświęcimia. Obejmuje ona prognozy na najbliższe 15 dni. Informacje te cieszą się dużą popularnością wśród osób pragnących zwiedzić miasto w celach turystycznych. Znając ustalenia meteorologiczne z 2-tygodniowym wyprzedzeniem, możesz lepiej przygotować się na podróż i spakować do walizki odpowiednią odzież i ewentualnie akcesoria chroniące przed opadami atmosferycznymi czy porywistym wiatrem.

Czytelnicy naszego portalu chętnie korzystają z pogody długoterminowej w okresie przedświątecznym, w końcu każdy chce wiedzieć, czy na gwiazdkę spadnie śnieg! Ustalenia meteorologiczne z kilkutygodniowym wyprzedzeniem pozwalają też określić datę nadejścia atmosferycznej wiosny czy lata, na które wiele osób czeka z utęsknieniem. W prognozie znajdziesz dane dotyczące temperatury powietrza, opadów i ciśnienia atmosferycznego, a także prędkości wiatru.Pogoda Oświęcim – pogoda godzinowa


Kiedy wieczorem szykujesz się na następny dzień do pracy czy szkoły, powinieneś/powinnaś sprawdzić pogodę godzinową. Z prognoz publikowanych na Ekologia.pl dowiesz się, jaka będzie temperatura z samego rana, co pomoże Ci w skompletowaniu odpowiedniej garderoby. Nie daj się zaskoczyć nagłym upałem czy ulewnym deszczem i odwiedzaj nasz portal regularnie. W danych meteorologicznych, które udostępniamy, znajdziesz aktualne prognozy dotyczące:

- opadów atmosferycznych,
- temperatury powietrza,
- ciśnienia atmosferycznego,
- prędkości wiatru.

Szacunkowa pogoda dla Oświęcimia, zwłaszcza ta godzinowa, jest szczególnie ważna dla kierowców. Dotyczy to przede wszystkim okresu jesienno-zimowego, kiedy to nocne przymrozki mogą spowodować znaczne utrudnienia na drogach. Jeśli planujesz podróż autem, prognoza publikowana na Ekologia.pl pomoże Ci uniknąć niespodzianek. W razie ujemnej temperatury warto wstać 15 minut wcześniej, aby przygotować oszroniony pojazd do drogi

Prognoza pogody Oświęcim – sprawdź aktualne pomiary


Na portalu Ekologia.pl udostępniana jest też prognoza pogody dla wędkarzy. Jeśli łowisz ryby zawodowo lub hobbystycznie takie dane na pewno Ci się przydadzą! Godzinowe i długoterminowe wahania stanów atmosfery, mają duży wpływ na zachowanie wodnej fauny, co z kolei oddziałuje bezpośrednio na wyniki połowów. Negatywny wpływ na branie ma przede wszystkim nagła zmiana ciśnienia atmosferycznego oraz temperatury powietrza. Z kolei opady deszczu, zwłaszcza gwałtowne, pobudzają aktywność zwierząt wodnych, które przez to łatwiej jest złowić.Na Ekologia.pl masz do dyspozycji aktualne prognozy pogody dla Oświęcimia – długoterminowe, godzinowe, a także dla wędkarzy i kierowców. Podajemy wszystkie dane meteorologiczne, także ciśnienie atmosferyczne, którego pomiar jest kluczowy dla samopoczucia dużej części populacji. Jesteśmy z Tobą przez cały rok, dlatego wspólnie z nami przygotujesz się na wakacje, podróż samochodem czy zwykłe wyjście na spacer z psem.